Toni Karačić komentirao ispadanje od Vllaznije i napadača Vujinovića

Trener Širokoga Brijega Toni Karačić na konferenciji za medije održanoj u petak povodom početka Premijer lige BiH i hercegovačkog derbija sa Zrinjskim dotaknuo se i pomalo šokantnog ispadanja od albanske Vllaznije (3:0) u Konferencijskoj ligi.

Na novinarsko pitanje da prokomentira napadača Valentina Vujinovića (22), koji je u dvije europske utakmice promašio niz izglednih prilika, Karačić je rekao:

Momak je odigrao dvije utakmice, to je mlad igrač koji je perspektiva, igra centralnog napadača, mislim da tu i nemamo prevelik izbor igrača kao i sve ostale pozicije. Mi moramo istrpjeti te igrače, dati im podršku i onda ocijeniti njihov učinak.

Na osnovu dvije utakmice pričati što je on promašio, mislim da to nije dobro. Svi ovi igrači bili su na takvoj poziciji pa su sada puno bolji, kvalitetniji i konkurentniji, tako da se ne bih baš složio da ga forsiram. Forsiram ga zato jer u ovom trenutku je on najbolji izbor, to isključivo može biti moja greška.

Valentino Vujinović

Široki Brijeg je u prvoj utakmici na Pecari pobijedio 3:1 uz odličnu i lepršavu igru. Međutim, u uzvratnom susretu u Albaniji kao da smo gledali drugu momčad.

Rekao sam i prije prve utakmice da se radi o jako dobrom protivniku za tu razinu. Tako da je prva utakmica ovdje bila s naše strane na jako visokoj razini, možemo čak tražiti da smo na Pecari mogli riješiti situaciju, a nismo. Treba apostrofirati da smo dali dva gola iz penala, a da smo imali velik broj prilika iz posjeda lopte gdje nismo poentirali. Što se tiče utakmice u Skadru, prvim poluvremenom mogu biti zadovoljan jer smo mi bili bliže pogotku nego oni.

Toni Karačić

Istina je da smo već tu bili malo impresionirani i podlegli, međutim nije naslućivalo apsolutno ništa da će se to dogoditi u drugom poluvremenu. Na otvaranju drugog poluvremena smo praktički iz prvog napada primili gol i onda apsolutno više nemaš kontrolu. Previše su ovi momci toliko toga dobrog napravili da bih ja sad njima nešto prigovarao, jednostavno je to ogromnom broju igrača prvo iskustvo igranja europskih utakmica i fanatične atmosfere, objašnjava Karačić dodavši: Vllazniju smo ovdje više nadigrali nešto što su oni nas u Skadru.

Istaknuo je da je svima teško nakon ispadanja, ali i da njegovi igrači nisu zaslužili salve kritika.

Znam da im je teško, isto kao i meni i navijačima, ali vjerujte mi nije pošteno prema igračima iznositi salve kritika. Kritika je dobra, ali sad ih ne želim previše iskritizirati. Da je lako – nije, teško je. Ali kažem još jednom, apsolutno stojim iza igrača i ovoga što smo napravili, vjerujem u svoj rad, zaključio je šef stručnog stožera Širokoga Brijega.

Karačić i Miškić uoči Zrinjskog: Hercegovački derbi će motivirati igrače

Na novinarsko pitanje razmišlja li stožer i klub o igračima koji bi bili pojačanje, a ne prinova, Karačić je kazao:

Uvijek razmišljamo o pojačanjima, međutim budžet apsolutno ne zadovoljava pojedinačne interese tih igrača. Koje god smo pikove imali – nismo ih doveli iz razloga jer su preskupi.
Moramo biti svjesni da smo u takvoj poziciji da mi moramo izgrađivati i stvarati igrače, mi smo se tako odlučili, smatra trener momčadi s Pecare.

Kratka europska avantura: Vllaznia razbila Široki Brijeg

37 komentara

• Moj Kara pa šta je onda star igrač. Sa koliko se postaje star ili iskusan? 22 godine tu se vidi ili jesi ili ne! Mali je upropastio svaki napad di je loptu dirnuo.

• Malo rizika za dobru lovu,hoću reći da je tu bio Stipe Jurić glatko bi Široki prošao i zaradila bi se lova za plaće igrača za skoro sezonu,a ovako jad ,pouzdani Miškić ko miš jadan ,Medić smišan ,Vujinović mogli smo dovest Mandžu koliko nas je košta,Vukoja mali Mićin razočarenje ,previše solira folira i glumi ,Široki mu nije bitan???,tako se ponaša Kara teško ništa imaš bezzzmuude igrače ,to si tražio ,povratka nema velik novac je izgubljen ,a horor u srcima i dušama nas koji volimo Široki je nemjerljiv ,Kara nemaš muuudddaaa a taki su i igrači žami je

• Ma ja, treba ih pohvaliti za potpuno nezalaganje, izostanak volje, želje, truda, za neviđenu sramotu i amaterizam, za gubitak novca koji je bio dovoljan za financiranje cijele godine funkcioniranja kluba bez problema.
        Izgubiti 5:0 ako ste dali sve od sebe, trudili se, ginuli za svaku loptu, nije sramota nego je za poštovanje, ali ovo je ništa drugo nego sramota.

• A moj Ante pa nije Široki Pariz, sve ove dečke viđaš po gradu svaki dan. Dostupni su. Fino zaustavis čovjeka i pitaš ga što te zanima ili uputiš konstruktivnu kritiku! Međutim, ti si mali jazavac nezadovoljan svojim životom pa si jedva dočekao da popljuješ nekoga i to imenom i prezimenom. Pravi si mali miš.

• “Što se tiče utakmice u Skadru, prvim poluvremenom mogu biti zadovoljan jer smo mi bili bliže pogotku nego oni.“
    Sve je rekao, on ne konta cini mi se da onaj koji zabije vise golova je pobjednik a ne onaj koji je blize pogotku. E svasta

• Treneru, članovima stručnog stožera i igračima Širokog puna podrška u njihovim nastojanjima da u najboljem svijetlu prezentiraju naš Klub i grad. Realno Široki je trebao odigrati bolje u Albaniji ali ne smijemo ih previše neopravdano kritizirati. Većina igrača nikad nije igrala europsku utakmicu (možda jedan ili dvojica iz ekipe) što opravdava njihov početnički strah u Skadru. Dečki glavu gore i nastavite raditi uz puno povjerenje u stručni stožer i sebe da ćete ostvariti svoje i klupske ciljeve a to je borba za europu i ove sezone. Idemo u nedjelju pokazati da ste fajteri i ostavite srce na terenu pa rezultat kakav bude neće vam nitko zamjeriti, a znate da možete dobiti Zrinjski. Široki do groba i kad gubi i kad pobjeđuje.

• Moj Kara, gubiš, i umjesto da ideš na sve ili ništa zadnjih 15 minuta, ti radiš dvostruku izmjenu u 90. minuti, ko da čuvaš rezultat, neobjašnjivo

• Kara smjesan si kazes moramo stvarati igrace pa zasto onda vujinovic igra a lukic na klupi i vidimo posljedice, zatim culjak koji se nemoze vratiti u obranu cim prede centar a kad i prede bezopasan a brekalo na klupi i vidimo opet posljedice a u oba slucaja posljedice su iste puni nasi golovi a njihovi prazni. Igraci se nestvaraju na klupi nego im pruzis priliku a ne da te cupaju sa klupe u zadnjim minutama SRAMOTA

• Sta utakmica sa Zrinjskim ce motivirati igrace.Di su ti igraci?Lako je sad igrati utakmice tu vam i ne treba trener.Izvedi juniore i bodova ce bit.Opet prica i laganje samog sebe.Najveci ludjak vidi da ste medju najlosijima u ligi ako ne i najlosiji jer se svi pojacavaju.Vi ste sramota ove lige.Dobivate bod od tuzle sa juniorima i mnoge druge bodove.Tada vam se cjela bosna ismijava i sazeljeva vas A sada vam se smiju u regiji jer svak vidi tko ste.Uprosite europu a onda osramotite jos vise grad da vam se mogu ismijavati.Jadni ste.

• Kara ja sam potpuno razočaran vašim nastupom i neozbiljnošću.Pa znate li vi šta ste izgubili a od slabijeg protivnika.

• Sad nas pumpaš opet pričom o zrinskom ta utakmica nema nikakvu težinu spram ove sa vlazniom gdje ste mogli zaraditi koji dinar

• Priuzmi nase odgovornost i ne kmeci tisi dovodio slagao ekipu oni su tvoj izbor a nase si potrao sad ce i tebe nalausit iisto ko sto si ti radio moj majstore di ti je najveci domet bila bekija

• 14:31 ti si zatucani jadnik da bi mogao nesto komentirati.Procitaj komentar u 13:47 pa ako si i 5 posto zdrav shvatit ces pravu istinu.

• Sjetite se sta je Jurilj promasio u prvoj utakmici a posle toga primis gol….nepravdam Vujinovica al onakav promasaj u Sirokom je puno vazniji

• Kako nisi nase trpio dubre jedno vec ti nisu nista dali pa ih zato nisi trpio treba trpit igrace iz 2 i3 hr lige sramta

• slazem se da netreba napadati momka nakon dvi utakmice i treba ih istrpiti ali onono sinoc nije bilo dobro ni svoljne strane a ni nogometne .moje vidjenje momčadi jurić umjesto medića grgić musa štoperi stanić ili brekalo umjesto čuljka u sredini pod obavezno znalac i jurilj mi sve više liči na rebića i da nezaboravim lukiću naj manje 30 minuta po utakmici

• Jaka je široki ekipa.Imaju 3 vanserijska igrača a vjerojatno su ta trojica i vanserijski iskočila na ovi svit.To si vujinović,obšiveni obšivač i jurilj

• Moguca solucija.Dogovor Sirokog i Albanaca..Siroki je dobio 200 tisuca eura a Vlaznija 40 i oni odigraju sa cipranima.Tu siroki ionako nema sta traziti a albanci imaju novac i igra im se.Ja ne vjerujem da su tek tako ispali pogotovo na 0:0 na poluvremenu.Ili druga solucija da Albanci nisu zeljeli igrati na pecari jer su znali kvalitet sirokog i da ih mogu proci da su sve izgubili 3 razlike.Treba znati da je ova ekipa sirokog najlosija u premier ligi.Ko prati vidit ce kako se drugi pojacavaju i ispada da su u ligi najlosiji siroki posusje i zeljeznicar

• Pripali se tog polusvita tamo. Nije ni čudo.

Izgubili, pa što? To je samo nogomet. Ide već nova tekma u nedjelju. 🙈

• Jurilj isto muva zvrkulja, svagdi ga ima a nizašta ne vridi !
    On je isključivi krivac za ispadanje, solo prodor sa pecare koji nije poentirao,namamio još trojicu naših da prate akciju,golman obranio,kontra sa igračem manje,stvore ti višak i Šiptari daju gol !
    Umjesto 4: 0, 3:1….
    A jučer je jedini pas napravio kad je dao Vujinoviću loptu a ovaj usrao !

• sta igraci jedu?sta piju?koje vitamine uzimaju?ko im odreduje prehranu?koliko su dugo putovali na utakmicu?koliko su profesionalci?koliko su novaca izgubili da bi prosli dalje?bilo cime da se bavis i da budes uspjesan moras biti profesionalac