Suspendiran pomoćni sudac s utakmice Željezničar Zrinjski

U derbiju 3. kola Željezničar je bio bolji za jedan gol od Zrinjskog te je na kraju upisao vrlo važan trijumf protiv izravnog konkurenta u borbi za vrh ljestvice.

Plavi su slavili sa minimalnih 1:0, a gol odluke u 59. minuti zabio je Sulejman Krpić koji se najbolje snašao u protivničkom kaznenom prostoru nakon jedne odbijene lopte.

Skoro 8.000 gledatelja je moglo uživati u tipičnoj prvenstvenoj utakmici, a rezultat je mogao biti i drugačiji da nije bilo određenih sudačkih propusta.

Na Grbavici se nije proslavio prvi pomoćni sudac Sreten Udovčić, koji je mahanjem zastavicom objema ekipama svirao nepostojeće zaleđa.

Sudac iz Prijedora je dosudio zaleđe u prvom poluvremenu kada krilni napadač Željezničara Asim Zec nije bio najbliži protivničkom golmanu, dok je u drugom dijelu susreta svirao zaleđe za Zrinjski iako nije bilo govora o nepostojećoj poziciji, prenosi Sportsport.ba.

Sudački ekspert o utakmici Široki – Radnik: Crveni karton ispravan, trebao je biti još jedan, pogodak Ćorića regularan

Nakon ovih grešaka na redovnoj sjednici Povjerenstva za suđenje odlučeno je da se Udovičić suspendira do do daljnjega.

Sporne situacije koje su skupo stajale Udovičića pogledajte ispod.