Što se događa s Njemačkom, već petu utakmicu su bez pobjede!

Svjetski nogometni prvaci u jednoj su nesvakidašnjoj negativnoj seriji. Naime, popularni “Elf” već petu utakmicu u nizu je bez pobjede. Ovoga puta Njemačku je svladala Austrija u Klagenfurtu s 2:1, iako je momčad Joachima Löwa prva povela pogotkom Mesuta Özila u 11. minuti kada je igrač Arsenala iskoristio grešku vratara Austrije i preciznim udarcem pogodio nebranjeni dio mreže za vodstvo od 1:0, a to je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku su Austrijanci zaigrali puno bolje, pa u 53. minuti preko Hintereggera stižu do poravnanja. Alaba je iz kornera centrirao na drugu stranu, a Hinteregger prelijepim volej udarcem pogodio za 1:1.

Austrija je nastavila s napadima prema golu Njemačke, a onda u 69. minuti Schöpf pogađa za 2:1, što se na kraju ispostavilo kao konačni rezultat.

Na golu Njemačke u dvoboju protiv Austrije od prve minute je branio Manuel Neuer, što je prvi službeni nastup za vratara Bayerna još od rujna.

Za Austrijance je ovo bila sedma uzastopna pobjeda, a u početnih jedanaest je startao i Petar Žulj, igrač hercegovačkih korijena, koji je za svoj nastup dobio jako dobre ocjene.