Statistika kaže da Široki Brijeg i Mladost još nikada nisu remizirali

Malo je tko očekivao da će Mladost iz Doboja kod Kaknja tako furiozno krenuti u tekuću premijerligašku sezonu, međutim upravo to se dogodilo i Mladostaši pod vodstvom ambicioznog i očigledno talentiranog šefa struke Edisa Mulalića s čelne pozicije prvenstvenog poretka sljedeće nedjelje stižu na megdan nogometašima Širokog Brijega.

Bit će to njihov sedmi prvenstveni sraz, jer su ih u protekle dvije sezone, kako se Mladost natječe u Premijerligi BiH, odigrali šest, a nešto uspješniji su Širokobriježani sa 4 ostvarene pobjede i 2 poraza. Dakle, još nikada nijedna njihova prvenstvena utakmica nije završila neodlučenim ishodom.

Jedanput su igrali i u Kupu BiH, a Široki Brijeg je i tada bio uspješniji u dva međusobna sraza. Mladost je u prva četiri kola glatko pobijedila Željezničara, potpuno zasluženo slavila i na neugodnom gostovanju kod Borca, a nes(p)retno ispustila pobjedu u dvoboju sa Sarajevom, pa je oprez itekako nužan bez obzira što kladionice stavljaju momčad Širokog Brijega u ulogu favorita.

U prvoj premijerligaškoj sezoni Mladostaši su oba puta poraženi od Širokog Brijega. U Doboju kod Kaknja sa 2:1, iako su golom Harisa Dilavera poveli u toj utakmici, međutim gosti su preko Borisa Pandže u 35. i Ivana Krstanovića u 66. minuti kreirali preokret i slavili sa 2:1, no ni Pandže ni Krstanovića neće biti u nedjeljnom dvoboju, jer prvi logično više i nije igrač kluba s Pecare, dok Krstanović zbog crvenog kartona iz Gabele odrađuje prvu od četiri utakmice suspenzije.

Bit će zato vrlo vjerojatno iskusnog Wagnera koji bi trebao zauzeti svoje mjesto u udarnoj postavi, a od njega Mladostaši imaju poseban respekt zbog utakmica iz tih minulih sezona. Brazilac je tako bio i strijelac vodećeg zgoditka u pobjedi Širokog Brijega 3:0 u njihovoj prvoj međusobnoj prvenstvenoj utakmici na Pecari u sezoni 2015/16. kada su suparničku mrežu pogađali još Dino Kresinger i Ivan Buhač, također nogometaši koji više ne nose dres Širokog Brijega.

Prošle sezone odigrali su četiri međusobne utakmice u kojima su domaćini bili stopostotni. Tako je Široki Brijeg na Pecari u prvom dvoboju slavio 2:1 usprkos vodstvu Mladosti golom Sinana Ramovića u 14. minuti. Luka Menalo je već u 18. minuti pogodio za 1:1, a potom Wagner u 34. minuti za konačnih 2:1.

Mladost je uzvratila trijumfom 3:1 u još jednoj utakmici gdje je viđen preokret pošto je Wagner u 73. minuti zabio za vodstvo gostiju, ali je u tih završnih 15 minuta Husić postigao dva, a Brkić jedan gol i Mladost je pobijedila s 3:1.

I jedni i drugi su se prošle sezone borili za plasman u Ligu za prvaka, no na kraju su i jedni drugi bili primorani igrati Ligu za ostanak. Na Pecari je Široki Brijeg slavio s uvjerljivih 4:0 kada je prva dva pogotka zabio Menalo, a treći i četvrti u završnih deset minuta utakmice Wagner i Čabraja.

Na kraju su odigrali još jednu utakmicu u Doboju kod Kaknja gdje je Mladost bila bolja s 1:0 zahvaljujući zgoditku Amira Aganspahića u 7. minuti susreta.