Sparsi nisu uspjeli, Split ostao u ABA ligi

U trećoj odlučujućoj utakmici za ostanak u ABA ligi Split je na svom parketu pobijedi sarajevski Spars rezultatom 90:60 (19:16, 28:10, 21:18, 22:16).

Nakon izjednačene prve četvrtine koja je završila prednošću domaćih košarkaša 19:16, Split je drugu četvrtinu dobio rezultatom 28:10 i na poluvrijeme se otišlo pri rezultati 47:26.

Početkom trećeg perioda igre Split je prednost podigao na +27 (55:28) nakon čega nije bilo povratka za Sparse.

Splićani su prednost rutinski održavali u posljednjih deset minuta igre te su na kraju došli do uvjerljive pobjede 90:60 čime su osigurali nastup u ABA ligi i sljedeće sezone, prenosi Fena.

Mateo Kedžo s 13 i Roko Leni Ukić s 12 poena bili su najraspoloženiji kod Splita, dok su kod Sparsa Kenan Kamenjaš i Nedim Buza ubacili po 11 poena.