Sloga pobijedila očajno Sarajevo

Sloga iz Doboja pobijedila je Sarajevo 1:0 u susretu 14. kola Premijer lige BiH igranom u petak u Modriči.

U doista uzbudljivoj utakmici Sarajlije su promašile nevjerovatne prilike, a Sloga je to na kraju kaznila i došla je do tri boda.

Otvoreno se igralo s obje strane od prve minute, a prvi su prijetili domaći nogometaši. Pokušao je Milaković, Šahinović brani u 8. minuti.

Sljedeći napad donosi nevjerojatnu priliku za Sarajevo. Mersudin Ahmetović izlazi sam pred vratara domaćeg sastava, no loptu šalje daleko pored gola.

Vratar Sloge Đulčić potom skida udarac Mustafića, Šahinović mu uzvraća dobrom obranom nakon udarca Krstovskog.

Dosta sreće u 19. minuti imalo je Sarajevo. Šahinović je već bio svladan nakon udarca Milanovića, lopta pogađa Traku i odlazi tik pored gola, piše SportSport.

Sloga novu veliku priliku propušta u 35. minuti. Kulenović se našao u šansi, ali njegov udarac s nekih sedam metara iskosa brani sjajni Šahinović i na odmor se odlazi bez golova (0:0).

Prva velika prilika u nastavku viđena je u 60. minuti. Nevjerovatnu priliku promašio je Ivan Ikić. Predriblao je vratara i kada je trebao loptu poslati u mrežu on se spetljao i na kraju je vratio loptu unazad.

Tri minute kasnije Džafić šutira, Đulčić brani. Isti igrač nekoliko minuta kasnije pokušava, vratar Sloge brani, a u 68. minuti Varešanović iz dobre pozicije ne pogađa.

U 71. minuti velika šansa za domaće. Kulenović je u dobroj prilici, izašao je sam pred Šahinovića, ali Đukanović u posljednji trenutak klizećim startom spašava svoj gol.

Nevjerojatna završnica utakmice između Borca i Posušja

A onda u 74. minuti Sloga dolazi do vodstva. Kulenović centrira, a Basrak odmah po ulasku u igru postiže pogodak za prednost domaće momčadi od 1:0.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao. Uzaludni su bili napadi Bordo momčadi čiji su igrači pokazali veliku nervozu i ostalo je do kraja 1:0.

U 15.  kolu Sarajevo gostuje u Posušju, dok Sloga ide u Mostar kod Zrinjskog.