Sloboda izbacila Željezničar iz Kupa

Sloboda je na Tušnju slavila protiv Željezničara rezultatom 1:0 i na taj način osigurala osminu finala Kupa BiH.

Sloboda je bolje otvorila susret i već u prvih deset minuta imali su tri prilike.

Pokušavali su Dilaver, Husejinović, Ćivić, ali lopta nije završila u mreži Željezničara.

U 21. minuti utakmice prilika za Željezničar kada Alysson šutira prema mreži Slobode, no Muminović odličnom intervencijom spašava.

Utakmica je nakratko prekinuta zbog zastave sa obilježjima Armije Bosne i Hercegovine, kojeg su istaknuli navijači Slobode.

Do kraja prvog poluvremena bilo je još prilika na obje strane, ali bez realizacije, pa se na predah otišlo bez pogodaka.

Amoah u 55. minuti proigrava Krpića koji pokušava spremiti loptu u mrežu, zatim dobra prilika za Slobodu kada Hasanbegović koristi loptu iz kornera, ali ona ide preko gola.

Velika prilika za Željezničar u 82. minuti kada Jašarević ubacuje, Amoah spušta za Krpića čiji pokušaj brani Vulić.

U 84. minuti Kapetanović je sjajnim udarcem sa 25 metara zatresao mrežu Željezničara za 1:0, konačan rezultat i pobjedu Slobode.