GOŠK razbio Brotnjo, Posušje na penale pobijedilo Tomislav

U susretima šesnaestine finala Kupa BiH GOŠK je pobijedio Brotnjo visokim rezultatom 5:0, dok je Posušje pobijedilo Tomislav nakon izvođenja penala 1:1 (4:3).

Gabeljani na Barama dolaze u vodstvo autogolom Solde u 23. minuti, a samo tri minute nakon, Lavovi povećavaju vodstvo na 2:0 golom Balavca.

U 52. i 55. minuti pogotke su upisali Nižić i Šero, dok je za konačnih 5:0 zabio Ramljak u 60 minuti susreta.

Na Gradskom stadionu u Tomislavgradu 45. minuti domaćine dovodi u vodstvo Lelli, dok Maglica zabija za izjednačenje u 80. minuti.

Posušje je bilo bolje od Tomislava u izvođenju jedanaesteraca i upisalo pobjedu te kao i GOŠK prolaz u osminu finala Kupa BiH.

U ostalim susretima, Velež je “utrpao” šest golova Bosni Visoko, Zvijezda 09 je zabila tri gola Bratstvu iz Bosanske Krupe, a Igman iz Konjica minimalno je pobijedio TOŠK.

Sarajevo je pobijedilo Slogu Uskoplje 4:1, Laktaši su nakon izvođenja penala pobijedili Goražde 2:1,  Jedinstvo iz Bihaća bilo je bolje od Kozare Gradiške 2:1, dok je Stupčanica nadigrala Prijedor 2:0.