Sjajan uspjeh bh. atletičara: Amel Tuka srebrni na Svjetskom prvenstvu

Bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka osvojio je srebrnu medalju u finalnoj trci na 800 metara na Svjetskom prvenstvu u Dohi.

Najbolji bh. srednjoprugaš je istrčao sjajno vrijeme 1:43.47 i tako ostvario najveći uspjeh bh. atletike nadmašivši rezultat iz Pekinga 2015. godine kada je osvojio broncu.

Prvo mjesto i zlatnu medalju je osvojio Amerikanac Donavan Brazier s vremenom 1:42:34, dok je brončani bio Ferguson Cheruiyot Rotich iz Kenije koji je do cilja stigao s vremenom 1:43:82.

Tuka je istrčao i osobni rekord sezone (1:43.47) u vrlo jakoj konkurenciji koju su činili Bryce Hoppel (SAD), Adrian Ben (Španjolska), Donavan Brazier (SAD), Wesley Vazquez (Portoriko), Ferguson Cheruiyot Rotich (Kenija), Marco Arop (Kanada) i Clayton Murphy (SAD).

Kakva je bila konkurencija u ovoj disciplini najbolje pokazuje i činjenica da, između ostalih, branitelj titule Francuz Bosse, Poljak Kszczot te sjajni Kenijac Korir nisu uspjeli izboriti plasman u finale SP-a u Kataru.