Kovačev Bayern demolirao Tottenham, Juventus uvjerljiv, Zvezda preokrenula protiv Olympiakosa

U utorak navečer odigrane su utakmice drugog kola Lige prvaka u skupinama A, B, C, D, a posebno je odjeknula visoka pobjeda Bayerna u Londonu protiv Tottenhama.

Bavarci su pobijedili doprvaka Europe s čak 7:2.

Poraz Tottenhama od 2:7 protiv Bayerna najveći je u povijesti jedne engleske momčadi kod kuće u europskim natjecanjima. Uostalom, Spursi su po prvi put primili sedam pogodaka na svom terenu u bilo kojem velikom natjecanju.

Kovač je dirigirao Bayernovom fantastičnom predstavom u kojoj je prvo ime bio Serge Gnabry, koji je zabio čak četiri gola i odigrao jednu od svojih najboljih utakmica u karijeri.

Ipak Englezi su bolje otvorili utakmicu i poveli pogotkom Korejca Suna nakon pogreške u obrani Bavaraca u 12. minuti. Radost Spursa nije dugo trajala jer je Joshua Kimmich s vrlo preciznim udarcem izvan šesnaesterca izjednačio rezultat samo tri minute kasnije.

Do kraja prvog poluvremena Robert Levandowski dovodi Bavarce u vodstvo uz asistenciju Tolissa.

Onda na scenu u nastavku stupa Serge Gnarby koji je potpuno izbušio obranu momčadi iz Londona. U 53. i 55. minuti pogodio je za 4:1 gostiju iz Bavarske, uz asistencije Pavarda i Tolissa.

Englezi smanjuju visoko vodstvo Kovačevog stroja u 61. minuti, kada nakon jedanesterca pogađa Harry Kane. Ipak Kovačevi izabaranici u samom kraju utakmice rade pravi “blitz krieg” i postižu još tri pogotka. Gnarby je zabio peti gol u 83. minuti, Levandowski šesti, a svoj drugi u 87. te na kraju ponovno Gnarby postiže svoj četvrti gol, a ukupno sedmi bavarske momčadi u 88. minuti.

Ivan Perišić ušao je u igru u nastavku s klupe u trenucima kad je utakmica bila već riješena.

Od ostalih rezultata vrijedi izdvojiti kako je u istoj skupini B Crvena Zvezda nakon velikog preokreta stigla do prvih bodova. U Beogradu je pao grčki velikan Olympiakos.

Strijelci za Zvezdu bili su Vulić (62′), Milunović (87′) te Boakye (90′). Goste iz Atene u vodstvo je doveo Semedo.

Zanimljivo je bilo i u Torinu gdje je Juventus bio uvjerljiv protiv Bayera iz Leverkusena s rezultatom 3:0. Strijelci za torinsku momčad bili su Higuain (17′), Bernardeschi (62′) i Cristiano Ronaldo (89′).

Real gubio od Club Bruggea pa išupao bod, Shakhtar u posljednjim sekundama pobijedio Atalantu

Pogledajte sve rezultate od utorka 1. listopada.

• Manchester City – Dinamo Zagreb 2:0

City u drugom poluvremenu slomio Dinamo, Zagrepčani se pokazali u hrabrom izdanju