Širokom “za dlaku” izmakla pobjeda protiv Sarajeva, Željo očitao lekciju Borcu

Široki Brijeg remizirao je sa Sarajevom na čitlučkim Barama 2:2 u susretu posljednjeg kola Premijer lige BiH.

Sarajevo je povelo pogotkom Čatakovića u ranoj fazi utakmice (4. minuta), ali je 15 minuta nakon Široki izjednačio golom Matića.

Za 2:1 i vodstvo Širokobriježana pogodio je Mamić nakon sjajnog prodora kroz sarajevsku obranu.

Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, iako je Sarajevo moglo do izjednačenja u 41. minuti, a Široki je zamalo povećao vodstvo preko Kuprešaka u 49. minuti, ali je obranio Rogić.

Na Barama u posljednjih pola sata nije bilo nekog većeg uzbuđenja, a činilo se kako će ekipa s Pecare odnijeti kući pun plijen, ali u zadnjim trenutcima Anđušić pogađa za konačnih 2:2.

Sarajevo je sezonu završilo na 4. mjestu sa 53 boda čime su osigurali pretkolo u Konferencijskoj ligi, dok je Široki Brijeg osmi sa 39 bodova.

Što se tiče utakmice na Mokrom Docu, Posušje na Mokrom Docu svladalo Zvijezdu 2:0 koja je ranije ispala iz Premijer lige, a domaćini su od samog početka kontrolirali utakmicu.

Posušje – Zvijezda 09 (Foto: HŠK Posušje)

U 20. minuti poveli su iz jedanaesterca kojeg je izveo Pavković, a u 40. minuti Petrović povećava vodstvo na 2:0, a do kraja su mreže mirovale, te je rezultat ostao konačan.

Ekipa s Mokrog Doca zaključila je izvrsnu sezonu pod palicom Ćorića koji je izabran za najboljeg trenera na petom mjestu sa 48 bodova.

U ostalim utakmicama, Zrinjski je rutinski nadigrao Igman u Konjicu 4:1. Strijelci za Zrinjski koji je sezonu okončao na drugom mjestu s dva boda manje od Borca (76) bili su Hrvanović (20. minuta), Mulahusejnović (26. minuta), Lukanić (70. minuta) i Abdurahimi (89. minuta), dok je za Igman utješni pogodak zabio Ramić (17. minuta). Igman se uspio spasiti od ispadanja u nižu ligu, te se nalazi na desetom mjestu sa 33 boda.

Vrijedno je i naglasiti kako je Željezničar je na domaćem terenu uspio pobijediti aktualnog prvaka BiH, banjalučkog Borca rezultatom 2:1.

Pogotke za Želju koji se nalazi na šestom mjestu s pet bodova manje od Posušja zabio je crnogorski nogometaš Boljević u 20. i 30. minuti susreta, a za Borac Lukić u 76. minuti.

GOŠK je remizirao sa Slogom 1:1 u Gabeli. Za domaću ekipa koja je na deveta sa 34 boda zabio je Husakić u 65. minuti, a za ekipu iz Doboja koja ima osam bodova manje i nalazi se na sedmom mjestu zabio je Dujaković dvije minute kasnije.