Široki slavio protiv Zrinjskog u posljednjem kolu uoči Lige 6

Košarkaši Širokog upisali su novu pobjedu u posljednjem kolu Košarkaškog prvenstva BiH. Na Pecari su slavili protiv Zrinjskog s rezultatom 86:81.

Široki je bolje otvorio utakmicu, stalno je držao prednost koja je do kraja prve četvrtine narasla i na plus sedam pa su domaći dobili prvu dionicu s 24:17.

Gosti iz Mostara su bolje reagirali u obrani u drugoj dionici te su se uspjeli približiti Širokobriježanima. Drugu četvrtinu su dobili s 15:19 pa se na odmor otišlo s plus tri za Široki, odnosno s rezultatom 39:36.

Široki u trećoj četvrtini ponovno igra bolje pa Mostarci nisu imali nešto previše prostora približiti se domaćima koji su bili izrazitio napadački raspoloženi. Široki je povećao svoju prednost za još šest koševa viša, pa se početak posljednje četvrtine dočekao s rezulatom  65:56 za domaće.

U posljednjoj dionici domaći su znalački održavali stečenu prednost, iako se Zrinjski u samoj završnici malo približio. Široki je na kraju slavio s konačnih 86:81.

Nevjerojatni Aaron Thomas ponovno je predvodio Široki do nove pobjede

Široki je već odavno osigurao plasman u Ligu 6 pa ova utakmica nije imala neki veći rezultatski značaj. Osim Širokobriježana u Ligi 6 sudjelovat će momčadi Sparsa, Čelika, Borca i Leotara, a priključit će im se i Igokea.

Široki je do ove pobjede predvodio sjajni Amerikanac Aaron Thomas s 27 koševa (pet skokova, tri asistencije i četiri ukradene lopte). Vrlo uspješan debi imao je i drugi Amerikanac Patrick Rembert koji je postigao 18 koševa i ostvario pet asistencija. Dobru igru pružio je i Dario Drežnjak s double-dobule učinkom od 17 koševa i 12 skokova (pridodao je i četiri asistencije).

Razigravač Patrick Rembert debitirao je za Široki i pokazao je da će biti veliko pojačanje u Ligi 6

Najefikasniji kod Zrinjskog bio je Omar Pajić s 23 koša, a vrlo dobru igru pružio je i Mile Čović s double-dobule učinkom od 17 koševa i 12 skokova (pridodao je i četiri asistencije).