Posušje u sudačkoj nadoknadi ispustilo pobjedu protiv Igmana

Nogometaši Posušja su u sklopu 22. kola Prve lige Federacije BiH na Mokrom Docu remizirali s konjičkim Igmanom s rezultatom 2:2.

Posušani se su u dvoboju protiv Igmana od početka nametnuli kao bolja momčad na terenu. Stvorili su i nekoliko izglednih prigoda u prvom poluvremenu, od kojih posebno treba izdvojiti gredu Bubala u 19. minuti i udarac Begića u 29. minuti koji je obranio vratar gostiju Kutić.

Domaći su stigli do zasluženog vodstva u 32. minuti, strijelac je bio Dominik Begić. S minimalnim vodstvom domaćih otišlo se i na odmor.

Na otvaranju drugog dijela, gosti iz Konjica stižu do izjednačenja. Nakon starta Begića nad Aleševićem, dosuđen je vrlo dikutabilan jedanaesterac za goste. Domaći su burno prosvjedovali, ali nije bilo previše efekta. Siguran realizator s bijele točke bio je Senad Kašić.

Novo vodstvo domaćima je donio sjajni napadač Ivan Bubalo u 68. minuti. Bubalo je tijekom cijele utakmice bio prava opasnost za gostujući gol i potpuno zasluženo može ponijeti i epitet igrača utakmice, bez obzira što njegova momčad na kraju nije slavila.

Ipak, nova pobjeda domaćima je izmaknula u sudačkoj nadoknadi. Igman je krenuo na sve ili ništa i stigao do izjednačenja u 91. minuti. Strijelac za konačnih 2:2 bio je Emir Hodžurda.

Posušje je s ovim remijem i dalje na prvoj poziciji sa šest bodova prednosti ispred prvog pratitelja Goražda, ali svakako da mogu žaliti i za ispuštena dva boda. Treba istaknuti kako su ove subote njihovi vjerni navijači Poskoci proslavili 20. rođendan.

HŠK POSUŠJE: Galić, T. Barišić, Brekalo, Bošković, J. Barišić, Landeka, Vranjić, Serdarušić, Nenadić, Begić, Bubalo

FK IGMAN: Kutić, Hreljić, Bešagić, Kašić, Mandžuka, Šehić, Osmanović, Ćubara, Kovač, Hebibović, Zukić

Dodajmo i kako su nogometaši Čapljine, koji su bili opterećeni koronavirusom unutar momčadi poraženi na gostovanju kod Goražda s visokih 3:0.