Široki pod novim trenerom nastavio pobjednički niz protiv Lovćena

HKK Široki u petom kolu ABA 2 lige nadigrao je ekipu Lovćena rezultatom 81:73 u susretu igranom u srijedu na Pecari.

Široki je šuterski sjajno otvorio novu domaću utakmicu u ABA 2 ligi. Dvjema tricama M. Drežnjaka i jednom Gorana Filipovića, Široki je nakon tri minute igre vodio 9:2. Gosti su se dvije i pol minute prije kraja uspjeli približiti na 18:16, ali su domaćini pojačali tempo i do kraja četvrtine podigli prednost na 25:17.

Momčad Hrvoja Vlašića odličnu igru nastavila je u drugoj četvrtini i na samom početku dolaze do dvoznamenkaste prednosti. Širokobriježani su čvrstom obranom i brzom tranzicijom i napadom lako radili razliku na terenu tako da se na poluvrijeme otišlo s visokom prednošću domaćih od 49:33.

Široki je u nastavku prikazao sjajnu predstavu i za razliku od nekih prethodnih utakmica nije dolazilo do oscilacija i padova u igri. Mnogobrojna publika u GSD Pecara mogla je uživati u odličnim potezima, a u posljednji period igre ušlo se s prednošću domaćih rezultatom 70:52.

Vlašić: Izuzetno sam zadovoljan pristupom, možemo igrati sa svima

Ipak, u posljednjoj četvrtini Širokobriježani su malo energetski pali, dok su se s druge strane gosti probudili – rade seriju 10:3, ali Široki je ušao s velikom zalihom i Lovćen nije mogao stići razliku tako da su domaći zasluženo upisali četvrtu uzastopnu pobjedu u ABA 2 ligi. Široki je ovom pobjedom privremeno zauzeo prvo mjesto na ljestvici ABA 2 lige.

Dvoznamenkasti kod Širokog bili su Čolak s 21, M. Drežnjak sa 17 i D. Drežnjak s 11 poena.

HKK Široki u okviru druge regionalne lige sada ima jedan poraz (Helios) i četiri pobjede (Dynamic, Rogaška, Novi Pazar, Lovćen).

Sljedeću utakmicu Široki igra u ponedjeljak kada na svojem parketu dočekuje Igokeu u 19 sati.