Vlašić: Izuzetno sam zadovoljan pristupom, možemo igrati sa svima

HKK Široki upisao je četvrtu uzastopnu pobjedu u ABA 2 ligi u srijedu na svojem parketu protiv momčadi Lovćena rezultatom 81:73.

Nakon utakmice održana je konferencija za medije na kojoj su svoja razmišljanja o odigranom susretu podijelila dvojica trenera.

Hrvoje Vlašić na klupu HKK Široki stigao je prije dva dana i nije krio zadovoljstvo nakon dobre predstave svoje momčadi.

Želim naglasiti kako mi je drago što sam se vratio ovdje i u ova dva dana osjećam se kao da nisam nikad otišao. Podrška koju imamo od publike na utakmici je značajna. Zamisao je bila da igramo na način koji smo prezentirali u prvom poluvremenu. Međutim, u drugom poluvremenu ili energetski ili zbog opterećenja osobnim greškama, a i protivnik je morao nešto odigrati i ući u ritam, vidjeli smo dvije potpuno različite slike:

jedan stroj koji je dosta agresivan, rastrčan i koji kontrolira skok te ovaj drugi gdje nismo dobro branili neke situacije.

Na tom moramo dosta poraditi. Mi smo mlada ekipa i moramo biti agresivni i produžiti dobre epizode da imamo što manje rupa i propadanja kroz sam tijek utakmice, kazao je Vlašić.

Široki pod novim trenerom nastavio pobjednički niz protiv Lovćena

HKK Široki sljedeću utakmicu igra u ponedjeljak kada u goste na Pecaru stiže Igokea. Utakmica se igra od 19 sati.

Mi moramo korigirati dosta stvari u našoj igri i što se same Igokee tiče mislim da ćemo tek tamo od subote krenuti u pripremu. Dotad moramo dobro analizirati ovu utakmicu i stvari koje nisu bile dobre, ali izuzetno sam zadovoljan pristupom i čestitam igračima na maksimalnom angažmanu i dobroj reakciji u cijeloj ovoj situaciji. Možemo igrati sa svima, samo periode dobre igre trebamo produžiti. Imamo potencijala za to, izjavio je novi trener HKK Široki Hrvoje Vlašić.

HKK Široki u okviru druge regionalne lige sada ima jedan poraz (Helios) i četiri pobjede (Dynamic, Rogaška, Novi Pazar, Lovćen).

Trener gostiju Zoran Kašćelan čestitao je Širokom na zasluženoj pobjedi i osvrnuo se na igru svoje momčadi.

Široki je već u prvom poluvremenu poslao jasnu poruku da je spreman braniti svoj teren i da mi nećemo imati mnogo šansi. To je, nažalost, trebala biti naša strategija. Mi smo se pripremali da energijom i zalaganjem otežamo domaćinu i napravimo što je moguće veći pritisak. U drugom poluvremenu pokazali smo reakciju, što je pozitivno i to nam može dati iskustvo za ubuduće,izjavio je trener KK Lovćen.