Široki pobjedom nad GOŠK-om opet izbio na vrh

Nogometaši Širokoga Brijega pobijedili su s 2:0 GOŠK iz Gabele u susretu 5. kola Premijer lige BiH igranom u nedjelju navečer na stadionu Pecara.

Ovom pobjedom Širokobriježani su se ponovno vratili na prvo mjesto nepotpune premijerligaške ljestvice s 10 osvojenih bodova iz četiri utakmice.

Momčad Marijana Budimira je od prve minute dominirala posjedom, ali i prilikama.

Brojni napadi na gol GOŠK-a su urodili plodom u 29. minuti kada je Luka Mamić zabio za vodstvo Širokog.

Do kraja poluvremena je Široki nastavio pritiskati, dok su gosti iz GOŠK-a ostali bez ijedne ozbiljne prilike.

Budimir: Naše najbolje poluvrijeme u ovoj sezoni

U drugom poluvremenu su se probudili gosti iz Gabele, ali je ponovno golman GOŠK-a morao vaditi loptu iz gola jer je Marijan Ćavar zabio s bijele točke u 56. minuti. Prethodno je vratar gostiju srušio Kpana.

GOŠK je u 94. minuti utakmice imao priliku smanjiti rezultat nakon dosuđenog jedanaesterca, ali ga nisu iskoristili te je konačan rezultat 2:0 u korist Širokoga Brijega.

U 6. kolu u Mostaru nas očekuje hercegovački derbi Zrinjskog i Širokoga Brijega koji je na rasporedu u ponedjeljak, 4. rujna, s početkom u 20:00 sati.

Standings provided by Sofascore

52 komentara

• Čuj znalac!’?Jeli ti se zato bolest pogršavala kad je Stručni pisao?Da bi ti mogao bit u fokusu bolesniče.- neće bit pad već pokazivanje tko si i šta si.Svakoga drugoga si nazivao bolesnik a ti si bez Premca.Zaključak ti si bolesnik a klub je kliker wnina.

• Jbt mi bez ikakve igre imamo 10 bodova u 4 utakmice, pa ovo je najlošija liga Europe, kpan pranjic dobri, ostalo sve osrednje preporo, prije 5-6 godina si imao šta vidjet na pecari a ovo sad je stoper nabi na dva crna pa ako šta uradi uradi, sredina ne postoji nikako

• Kosad znade kakojese igralo kadnije bilo natele viziji.Našamomčad daneigra dobrolopte nebini bila prva.Jasam bijo najvijo daće našamomčad pobjedit goškovce.

• Mi svoje hvalimo, a konstantno gubimo, vi svoje samo kudite, a kostantno pobjeđujete i prvi ste na tablici, sad mi nista nije jasno 🙂

• Usao sam besplatno i zato sam smirio zivce i odlucio pogledat.Iskreno nije mi jasno sta ovi klubovi odluce kad dodju na pecaru.Kao da ne smijes ici naprid i dati gol.Siroki je katastrofalan tko radi treninge ekipa je nivo kantonalne lige.Da sam platio kartu grizao bi se.Ovako nisam je platio i sad sam kazao marsss bagro i cobane sa ovcama neces vise da cu te pogledat.

• Što nedadošte hrva tskom Gošku makar bod????
    Pitam onako….neki dan je neko naš predbacio Zrinji što im nedate makar bod…..pa samo da vidim di je zapelo

• Tomic prvi odlazi poslije utakmice od navijača i odvlači ove ostale “strance” umjesto da bude primjer i da im pokaze koliko je navijačima stalo do dresa Sirokog za kojeg je i njegov otac ginuo a to sto on neigra i dobiva minute na kapaljku nije mu tribina kriva, zato ti kao Sirokobriježnin ili jos vise kao Gračanin kazemem ne glumi

• Za realno Posušje,haha pajdo u pravu si niti je Posušje toliko rđavo a hvali ga 2-3 plaćenika za komentare,a niti je moj Široki toliko moćan ,nisam gleda a Posušju želim sridinu tablice ,a svom Širokom Europu,držimo se skupa najbliskiji smo po svemu

• Ko radi na fizičkoj pripremi igrača treba mu odma otkaz dati, jbt utakmica ko usporeni snimak i opet u 60min grčevi i kažu cilj Europa hahahaha

• Bravo plavi!

Ps

Kad svi u klubu budu radili i razmisljali kao momak koji kida karte na ulazu (duga kosa) koji nekom liku objasnjava da ne moze uci bez ulaznice bez obzira tko je i sta je, sve ce ici naprijed. Bravo decko. Dosta je vise dzabalebarosa u i oko kluba, Siroki to smo mi, radi ovog sjevera veceras, vi koji ste blizu upravi, duzni ste zavesti reda! Dosta je Darija i ostalih likova koji se ponasaju koda im je ovo didovina. Odj svakoga tko ne radi u interesu kluba!!! Samo ŠIROKI!

• Zadnjih pola h isto kornjace.Trener ove juniore Hajduka mora stavljati,dok nasi griju klupu ili tavore u Neretvancu. Igra nepovezana,totalno bezopasni naprijed.

• Evo vidimo komentare di većina primjećuje fizičku nespremnost kod igrača.
    Pa valjda struka zna kako treba spremit igrače, a dobili smo velike stručnjake iz Hajduka, međutim moram primjetit da isti problem ima i Hajduk jer svaku utakmicu od polovice drugoga poluvremena izgledaju izmoreni i potrošeni
    Ne znam, možda ta struka od Hajduka, a ista je sad u nas, misli da tako treba.
    Vidićemo, prvenstvo je dugo, samo nemojmo u euforiju upasti nakon par kola jer tako su ovi u Splitu već počeli slaviti titulu a tek počelo prvenstvo.
    Kako nam se fizička sprema pokazuje nespremna ko i u Hajduku zbog iste struke, treba pazit da nam i euforija ne bude ista, a znamo svi kakvo je zapravo pravo stanje stvari kad euforija splasne. Otriježnjenje zna bit jako surovo i bolno

• Volio bi da sam u krivu ali ovo sa Širokim na vrhu sad je splet sretnih okolnosti i rasporeda..Realno teško će Široki izboriti i Europu,a prvenstvo će opet suvereno osvojiti Zrinjski..Definitivno su kako Zrinjski u nas,Dinamo u Hrvatskoj dvi ekipe koje će izdominirat u prvenstvu,a i u Europi su pokazali da rastu osobito Zrinjski..

• Čestitke našem NK Široki Brijeg na pobjedi, dobar početak sezone.. a i navijači su super. Pohvale.
    Samo da igrači mogu bolje, mogu… dajte malo bolje to. Spremnost, kondicija, igra. Malo treba poradit.

• Kako mozete bit tako zlobni ili ste neupuceni. Kone to igraci Hajduka oduzimaju mjesto? Ukupno su tu 2(slovima dva) igrača Hajduka a Capan je trenutno najbolji igrac na pecari. A sto se tice fizike ocito ne gledate ostale utakmice. To je ta razina lige i bolje ne ide a Budimir inzistira na puno trke. Ćavar i Capan u vezi pate jer ostali ne trce dovoljno. A ako vi znate bolje izvolite. Ljudi skupili 10/12 bodova i prvi sa dva teska gostovanja o cemu pricate. Bravo Široki, samo naprijed 🇭🇷⚽️💪

• Ja ne znam koje ti utakmice gledas, ali Capan NE MOZE igrati u ovom sustavu sa Cavarom, fali im jedan defanzivni vezni, nema spone izmedju obrane i veznog reda, i napada. Ja momka ne krivim, 19 mu je godina, prva seniorska sezona, puno je to za svakoga, ali Siroki izrazito pati u veznoj liniji i nikoga ne mozemo izdominirati na sredini terena u ovoj formaciji i na ovaj nacin. Definitivno im treba jos jedan igrac u liniji izmedju redova jer Capan ne moze iznijeti loptu iz nase polovice, to je cinjenica. To da trce ili ne trce dovoljno je druga stvar. Ja sam svejedno zadovoljan s dosad vidjenim i siguran sam da ce ekipa rasti, ali treba biti realan i reci neke stvari.

• Capan je dobar igrač, ali su ga iz Hajduka gurnuli u nas jer on nije s područja Dalmacije, on je iz okolice Zagreba, zato je u Širokom. Gledam npr onog Kalika, zar je to igrač ispred Capana? Ili neki drugi, ali dobro, Široki može bit dobar sa Capanom a za ostale igrače, ne znam koliko su i jesu li kvalitet

• Naša formacija 4-0-3 za sad dobro gura, namamo veznog reda a 10 bodova je na kontu. Ali kad bi došao lauš i još jedan dobar vezni onda bi i ćavi imao sa kim igrati

• De vi stručnjaci ne sernjaj te više tek je počelo prvenstvo,šta bi vi da trče ko oni afrikanci na maratonu,sidite po cil dan u birtijam pod klimom i kukate kako je vruće nemore se disat ni odat ni radit,e sad zamislite kako je trčat po ovoj vatri,a vama u inat mislim da ce siroki i zrinjski ove godine biti glavni favoriti za prvaka mozda i sarajevo