Široki očekivano slavio protiv Leotara

Nešto više od sto gledatelja na stadionu Pecara gledalo je utakmicu 13. kola Premijer lige BiH u kojoj je Široki Brijeg ostvario rutinsku pobjedu protiv Leotara (3:0).

Domaći su od prve minute krenuli veoma napadački, a stopostotnu, ujedno i prvu priliku na utakmici, imao je Vlado Zadro koji s pet metara ne uspijeva pospremiti loptu u mrežu vratara Kukrike. U sličnoj situaciji našao se i kapetan domaćih Wagner čiji udarac je bio mrvicu neprecizan. Vrijedi istaknuti i dobro priliku Krešimira Kordića čiji udarac glavom brani Kukrika, a upravo je on ‘glavni krivac’ što Leotar u prvom dijelu nije primio više pogodaka.

Široki je poveo u 41. minuti, a ubačaj sa strane u mrežu gostiju smjestio je Jozo Špikić.

U drugom dijelu ‘Plavo-bijeli’ s Pecare su bili osjetno bolji od gostiju iz Trebinja, a već u 48. minuti novi pogodak postiže Špikić. Kordić je nakon ubačaja loptu glavom prebacio na drugu stativu, a mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine još jednom pogodio. Pet minuta kasnije, Goran Zakarić je izašao sam pred gostujućeg vratara i pogodio za konačnih 3:0.