Sedloski: Bili smo strpljivi i dočekali svoju priliku; Slišković: Još ništa nije gotovo

Goce Sedloski
Nogometaši Širokog Brijega pogotkom Bernarda Matića u posljednjim minutama utakmice slavili su velikom hercegovačkom derbiju protiv Zrinjskog. Nakon utakmice svoje viđenje utakmice dali su i treneri Goce Sedloski i Blaž Slišković.

Prvi se obratio trener pobjedničke momčadi Goce Sedloski.

Čestitke mojim igračima na zasluženoj pobjedi. Zrinjski nije imao neku veliku šansu u prvom poluvremenu, mi jesmo u drugom, ona stopostotna šansa što je Petrović promašio, ali to je nogomet. Još jedanput mogu čestitati mojim igračima na strpljivosti, na koncentraciji svih 90 minuta, čekali smo svoju priliku i dočekali je u 90. minuti. Rekao sam svojim igračima i prije utakmice da od toliko kornera nismo zabili gol, i baš danas Matić je bio na pravom mjestu i zabio. Hvala puno našoj publici koja nas je danas bodrila i podržavala, čestitam svima Uskrs i želim sve najbolje. Igrači se moraju malo odmoriti, jer imamo ovaj naporan ritam srijeda – nedjelja, sutra sam im dao slobodan dan i odmah se spremamo za Želju u srijedu na Grbavici, rekao je Sedloski.

Sedloski smatra da Europa još nije osigurana, iako je ovo važan korak ka tome.

Mi to niti u jednom trenutku nećemo pomisliti da je sve gotovo, idemo s pristupom od utakmice do utakmice, kao što smo i do danas išli. Spremamo se dalje za Želju, igrači su svjesni toga. Moramo biti strpljivi i skoncentrirani do kraja i ako tako igramo znamo da se možemo nositi sa svakim. Zanli smo da Zrinjski traži pobjedu ovdje i oni su to najavljivali prije utakmice, mi smo se postavili čvrsto prvo poluvrijeme, a i oni su čekali  svojupravu šansu. Što se tiče drugog poluvremena, mi smo bili malo opasniji prema naprijed iako je Zrinjski više držao loptu. Iskoristili smo ovu šansu iz prekida i bodovi ostaju kod nas kao što sam najavio i prije utakmice, sretan je bio nakon utakmice Sedloski.

Slišković: Prvenstvo još nije gotovo

Nakon Sedlskog u press centar na stadionu Pecara stigao je i trener Zrinjskog, Blaž Slišković.

U prvih 45 minuta niti jedna niti druga momčad nisu htjele ući u neki veći rizik prema naprijed znajući da ih eventualno primljeni zgoditak bi u mnogome otežao povratak u utakmicu. Drugo poluvrijeme smo mi imali neki posjed, 20-25 minuta prije kraja utakmice smo nešto počeli i igrati, stvorili neke dvije-tri poluprilike, ništa ozbiljno, možda dva-tri šuta. Široki je imao stopostotnu priliku. Primili smo gol iz prekida, a kroz cijeli tjedan smo vježbali i u defanzivnom i ofanzivnom dijelu, i evo to se na kraju učinilo kobnim za nas. Htijenje i volja nogometaša Širokog su danas donijeli plod i sasvim zasluženo su danas slavili, istaknuo je Slišković.

Slišković je uvjeren da će do kraja prvenstva biti još zanimljivih utakmica i da utrka za naslov prvaka još uvijek nije gotova.

Nije još ništa gotovo, još ima šest kola do kraja, a ja sam rekao prije dva dana da će biti još jako zanimljivih rezultata. Naravno kada dođete u Široki ne možete očekivati sa sigurnošću da ćete dobiti utakmicu. Uvijek je to bilo teško, ne samo Zrinjskom, nego svim premijerligašima unaprijed upisati tri boda protiv Širokog. Nadali smo se i doznali taj rezultat iz Tuzle koji nam je u posljednjih 15-20 minuta davao neku nadu da eventualnom našom pobjedom možemo stići na zaostatak od svega jednog boda. Kad se sve sagleda, možda je taj zgoditak koji je pao u posljednjim minutama, pao u najnezgodnijem trenutku i sigurno da bismo sa 0:0 bili zadovoljni, ali eto što je tu je.

Nisam razočaran, momci su dali koliko su mogli danas. Nismo stvarali neke prilike, ali smo protiv sebe imali protivnika koji je zaista svih 90 minuta pokazao veliku volju i želju za pobjedom i s time se moramo pomiriti. Mislim da će biti još neizvjesnih rezultata, koji će donijeti određene promjene na tablici. Čekamo sljedeću utakmicu protiv Slobode, i čestitamo Širokom Brijegu na zasluženoj pobjedi, a mi ćemo se i dalje nadati da možemo uhvatiti korak sa Sarajevom, uz vjeru da nećemo kiksati kao što smo danas kiksali, zaključio je Slišković.

Matić srušio Zrinjski u posljednjim minutama hercegovačkog derbija

Prvenstvo se već nastavlja u srijedu, kada Široki Brijeg gostuje kod Željezničara, dok Zrinjski u Mostaru dočekuje Slobodu.