Matić srušio Zrinjski u posljednjim minutama hercegovačkog derbija

Široki Brijeg je u posljednjim minutama utakmice pobijedio Zrinjski u velikom hercegovačkom derbiju. Strijelac jedinog pogotka bio je Bernardo Matić

I jedan i drugi trener su krenuli s nešto defanzivinijim postavama, tako je za Široki od prve minute zaigrao Danijel Kožul, dok je Matić otišao na poziciju stopera, a Barišić kao i protiv Sarajeva na poziciju lijevog bočnog.

S druge strane Slišković je odlučio zaigrati s trojicom igrača u zadnjoj liniji, dvojcu Jakovljević i Barišiš pridružio se i Renato Gojković.

Široki je od početka utakmice kontrolirao igru i preko nametnuo se na terenu preko posjeda lopte, dok je Zrinjski vrebao priliku iz kontri.

Prvu dobru akciju domaći su imali u 8. minuti, ali izostao je završni šut. Četiri minute kasnije Ćorluka je dobro šutirao, ali Brkić sigurno hvata loptu.

Zrinjski je imao prvu priliku preko Filipovića u 16. minuti, ali njegov loš udarac s lakoćom hvata Bilobrk.

U 24. minuti dogodio se vrlo lijep trenutak. Navijači i jedne i druge momčadi sjetili su nedavno preminulog vratara Krešimira Bandića koji je počeo karijeru u Zrinjskom, a posljednju sezonu i pol proveo u Širokom Brijegu.

Uistinu vrlo lijep trenutak.

Škripari i Ultrasi se zajedno sjetili Krešimira Bandića

Široki je u 28. imao lijepu priliku preko Barišića koji je šutirao za malo preko gola Brkića. Dvije minute kasnije na drugoj strani Rustemović je izmiješao dvojicu igrača Širokog i snažno šutirao, ali Bilobrk je bio dobro postavljen i odlično obranio.

Sve u svemu prvo poluvrijeme nije pružilo puno većih uzbuđenja.

Drugo poluvrijeme na terenu je bilo vrlo mirno u prvih 15ak minuta. Široki je kontrolirao igru, ali bez pravih prilika sve do 62. minute. Povukli su domaći dobru kontru, ali nedostajala je prava završnica.

U 71. minuti Petrović, koji je zamijenio Franjića, je imao priliku utakmice. Sjajno ga je proigrao Marić, on je izašao sam pred Brkića, ali je loše šutirao i Brkić je to odbio u korner.

Pogledajte atmosferu oko Pecare uoči hercegovačkog derbija

Tri minute kasnije velika prilika za Zrinjski. Nakon udarca iz kuta, Gojković je najbolji u skoku i snažno šutira u donji lijevi kut Bilobrka, ali vratar Širokog Brijega je još jednom pokazao koliko je značajna karika za Plavo-bijele. Dvije minute kasnije Čurjurić je s lijeve strane šutirao, ali pored gola Bilobrka.

Mostarci su osluškivali i rezultat iz Tuzle gdje su igrali Sloboda i Sarajevo, a kad se među navijačima pročulo da je Sloboda u posljednjim trenucima postigla pobjednički zgoditak, to je izazvalo oduševljenje među navijačima Zrinjskog. Pa je Zrinjski sve više pokušavao pritiskati gol Širokog.

I onda kad je sve izgledalo da će biti podjela bodova u hercegovačkom derbiju, nakon velike gužve u šesnestercu Zrinjskog, nakon kornera Stanića, najbolje se snašao Bernardo Matić i donio Širokom veliku pobjedu.

Široki je tako napravio veliki korak ka plasmanu u Europu, dok je Zrinjski ostao na 4 boda zaostatka za Sarajevom.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Matić, Barišić, Ćorluka, Kovačić,  Kožul, Enin, Begonja, Marković, Franjić, Bagarić

ZRINJSKI: Brkić, Gojković, Barišić, Jakovljević, Rugašević, Pezer, Rustemović, Kadušić, Čurjurić, Filipović, Mandić

72 komentara

• Exstra bila utakmica atmosfera za peticu Siroki zasluzeno dobio igraci i navijaci Zrinskoga nemaju sta tugovati ako zele titulu trebaju sve dobit glupo je ocekivati da Ce vam Siroki uvijek pustati i davati bodove sve u svemu treba ovakvo na svakom derbiju bit

• Borna Petrovic ide u real umjesto benzeme.pa stvarno zasto nam se igrate sa zivcima i strpljenjem pa ovaj balvan mora igrati.cestitke na pobjedi

• Popuši ti Petroviću što pričaš uvjek protiv njega sline slinavi.Bit će prvi napadač u idućoj sezoni.Ova danas utakmica nije utakmica već muka za igrače i jedne i druge ekipe a moraš je odigrati.Kad bi ti takav jadan nešto znao.

• Pa sta ti znas, petrovix igra jer mu tako u ugovoru pise, tata ga gura, al to normalni navijaci vide, zato mu i zvizde, jer nazalost momak nista nije pokazao

• Treba sačekati samo neku ozbiljnu utakmicu.Ovu ekipu Goce vodi kao ni jedan trener do sada.Točno se zna šta ko radi i igra ima smisao.Samo Matić nije trebao dati gol na tome mu zamjeram ali eto morao je.Ovu utakmicu danas ne treba komentirati jer ni Zrinjski ni Široki nisu želili pobjedit.Široki je nudio Zrinjskom bodove ali ih oni ne žele i na kraju su pokazali da ne želi ni taj 1 bod.Cirkus i u Tuzli ali je Činjenica jedna da Široki trenutno ima najaču ekipu u BiH.

• Za onog sto brani petrovica glupane jedan kad ulazis a cjela tribina ti zvizdi jesu li svi budale a ti pametan.i za tvoju informaciju tak petrovic ide odmah na kraju prvenstva vraca se u zagreb

• Tebi glupane Nije da ga branim ali ne trebaš pisati protiv njega.Piši protiv bagarića koji nije napadač za Široki.Ova ekipa treba naći još samo jednog pravog za obranu i jednog ili čak 2 napadača i nebi im niko bio ravan u ovoj ligi.Goce je trener koji Široki još nije imao.Svaka čast.Opet napominjem ova danas utakmica nije za analizu jer je bila neozbiljna kao i ona u Tuzli Sarajeva.

• Zrinjski i Široki su prijateljski klubovi i to će tako ostati dok god Hrvati dišu na ovome kršu! To je ono što neke najviše boli! 😉

• Ljudi ponosan sam danas na navijače Šiokog i Zrinjskog par upadica po meni nema potrebe .Široki pokazao fair play , sudac nikad poštenije na pecari .Skandiranje za našega Bandića koji je ponosan na sve nas danas na pecari .Svima Sretan Uskrs .

• Svaka čast širokom
    Najveća pobjeda je Gavran i ekipa. Momka znam površno ali ono je za poljubiti ga.
    Počelo je na početku nešto cigani bla bla i pobunili se 90%tribine da se navija za široki a ne kontra njih. I onda Gavran sve ujedini. I oni stariji u kavezu i pored woow…
    Mostar ima 60.000 ljudi koji navijaju za zrinski i možeš im dodati Čitluk i Čapljina koji su od Veleža uz njih, plus mašinerija HDZ-a.
    Nas je u općini palo na 23 tisuće u zadnjih 5 godina. I kad gledaš danas oba kaveza i pored kaveza više nas navija aktivno, ima nas :)))) Mi smo Široki!
    Na kraju ono skandiranje njima qrac šampion ne treba, ali masa ponese. Da su počeli kuisanje hodže 30% bi prihvatilo, Šijanska, adrenalinska i dr sranja.
    Ovo je prvi derbi da nije privedeno 10 momaka iz širokog brijega, zapravo nije nitko!

• Petrovic se treba truditi ako zeli igrati. Sa onakvom igrom mogao je jedino Wagner odigrati a da mu nitko ne zamjeri.
    Momak niti trci niti se trudi a to sto je danas promasio zicer necu komentirati moze se svakom desiti. Ali bez zalaganja za ekipu i za momcad nemas sto traziti u ovom klubu, a pogotovo kad su derbiji pa udes u igru i umjesto da ostavis srce na terenu ti hladan kao spricer. Pozdrav

• hercegovacki derbi kako i dolikuje.pecara bombon pravi lijepo ozracje i na kraju posteno i cestito pobjedio siroki, nitko se na pecari nije izvadio pa neće ni zrinja. vidim prepucavanje te cigani i umjtan klub te seljaci itd….gomila gluposti. mi smo hrvati i toga se trebamo držati i pomoći jedni druge a tko je bolji neka pobjedi. samo čestito i pošteno i vratiti će se sigurno. nemojmo biti kao sarajevski klubovida se bavimo marifetlucima i štelama. ja sam čapljinac i navijam za zrinjski ali nisam nikad bio protiv braće hrvata herceg bosne nam mile. nshrhb treba jedan stadion i trebaju se angažirati ljudi od značaja i svi klubovi nshrhb i skupa sa bračom iz hr napraviti jedan bombon od 12000 ljudi da neidemo u zenicu kao onomad široki udinese.

• Sve Ok navijanje ali brate kad čujem onu pjesmu o Čoviću žalosti me to što ova djeca slušaju te pevaljke toliko da ništa bolje nisu mogli smisliti

• Susjedi cestitke na pobjedi zasluzeno bez mrlje ijedne svaka cast.
    Odigrali ste muski i zasluzeno pobjedili i nek niste pustili bodove za titulu Zrinjskom ali u konacnici ste samo ucinili uslugu Sarajevu jer ni Zrinjski ubuduce nece davati bodove za Evropu kao zadnje dvije godine ali nema veze idemo dalje
    Al golemo da pjevate bice Zrinjski kurac sampion a Sarajevo slavi sa kojima stalno imate veliki problema ali ponavljam bilo proslo cestitke na pobjedi.
    Svim pravim navijacima NK Široki i HŠK Zrinjski Sretan i Blagosovljen Uskrs

• Nikaad vi nama niste dali boda, dok smo mi vama davali bodove od onih “za ostat u ligi” do onih za “osvojiti”. Tako da poklopi se usima.

• Ovo za pjevanje nije uredu,niti volim Zrinjski a jos manje Sarajevo,boli me k…. ko je biti prvak ako nemoze SIROKI!!!!A da ste vi nama pustali,halooooooo kada?????Ja pamti dobro pojedu Zrinjskog na pecari za ostanak u ligi a ti???Ja pamtim isto pobjedu Sarajeva u mostaru 2006/2007,kada ste im pustili da nebi ŠIROKI bio prvi,!!!!!Tako da ti prica ne pije vodu.Vi bi prije pustili nekom drugom nego ŠIROKOM jer nas ne volite tako da pusti demagogiju.A za tekmu jucer,extra atmosfera,sto je za pohvalu bez vrijeđanja nekog posebno,i poslje tekme bez nereda sto je najvaznije,ŠIROKI jos jednom pokazao da je najpošteniji klub u Bih.SRETAN I BLAGOSLOVLJEN USKRS SVIMA KATOLICIMA U BIH

• Hahaha vi nama davali bodove pa 2 puta smo vas spasili da iz lige ne ispadnete a vi ste na nama sva svoje frustracije izvodili a zasto vi vam pustili mi gonjamo 3.mjesto i to moramo izboriti a vjeruj da vi u ovih ostalih 6 kola mozda skupite 10 bodova jer realno imate losiju ekipu i od Sirokog i Sarajeva

• Igrali smo napadački i Gledaj zasluženo pobjedili jer Gledaj mi se uvijek odlično Gledaj motiviramo na zrinju i Gošk a Sarajevo i željo nam Gledaj mogu svaki put dati po Gledaj pet komada nema veze za to.

• TI “GLEDAJ” UMISLIO DA SI DUHOVIT. A NISI. Dosadan si kao proljev. Svi ti hebu sestru i mater, pa imbse pridružujem. I jedi gohovna.

• Zaslužena pobjeda Širokoga,škripari su pokazali svoje pravo lice,bodrili su svoj klub do posljednjih trenutaka,ponovno su se ujedinili i postali jedno čestitam škriparima bez ikakvih skandiranja brz ubacivanja pirotehnike u teren navijanje 1 klase svaku utakmicu u ovako velikom broju i pokazali ste da ste čuvari grada.

• Bravo za ove mrzitelje Zrinjskog i svega sto dolazi iz Mostara evo sad uzivajte doslo je vasih 5 minuta uzeli ste titulu Zrinjskom i dali Sarajevu pa sad mozete skupa proslaviti ispred vjecne vatre sa Hordama zla i pjevati pjesmu bice Zrinjski kurac sampion bravo
    Sarajevu se naguzite 0-3 a protiv nas zapnete do kosti ali tako nam i treba kad mi vas docekujemo svaki dan u Mostaru bez bilo kakvih problema idete u skole, fakultete na posao a u Sarajevu vam jebu mater na svakom koraku i vi opet njima poklanjate a nas mrzite
    Bravo jos jednom i veliko vam hvala susjedi dragi

• Poštovani mostarac, zašto poštenu igru nazivaš mržnjom kao i borbu za svoj grb i dres. Nitko ozbiljan nije prigovorio na atmosferu na stadionu. Zrinjski je imao sve uvjete da postigne dobar rezultat a što nije nije kriv Široki. Slažem se da navijači nisu trebali ružno skandirati glede titule ali to ne znači da mrzimo Mostar i mostarce. Glede toga što je Široki dao samo da podsjetim kako je 114 širokobriježana dalo svoj život u domovinskom ratu van teritorija naše općine, od kojih mnogi u Mostaru. Isto tako bolnicu, sveučilište EP i druge institucije mi smo osnovali i plaćamo tako da nam ništa ne dajete ili poklanjate. Sretan Uskrs svima!

• Kako poklanjamo neki dan im na Koševu uzmemo bodove otvorimo vam put da se približite bodovno .Nama je bitna Europa isto kao vama prvo mjesto .Pa kako mozes razmisljati da vas pustimo čemu onda sport .Nego vi navikli tako da vam se poklanjaju bodovi jer neznate drukčije samo namještaljke . Sretan Uskrs !

• Jebiga burazeru, vi navikli dobivat bodove dzabana to vam je problem najveći. Pa vam sad kriv Široki što vas je dobio na svojoj Pecari. Aje sad štura nizažovnicu, nema para nema bodova.

• De zamoli te cure nek ostanu kod tvog rodje poslati cemo im robu autobusom 😂😂jer sigurno im je prica da je Siroki selendra pa mislim da i Siroki nema dobro misljenje o njima ili su Istroenq roba 😂😂neka ih doli

• Pa je li vas stid što nezaposlenih imate u tolikom gradu,a naših kolona ide svako jutro?
    Vi bi u državne a u Širokom Dragan dobije 13000 glasova a od vas tolikih dobije 15000. Treba bi barem 30000
    Ali štaš Dragane nedjeljom izbori,nema se kad mora se na kafu,i u Vrapčiće obući markirano za 20 maraka