Šarić vrlo dobar u pobjedi Minnesote, Sunsi i bez Bookera svladali Nuggetse

Dario Šarić vratio se dobrim igrama za Minnesota Timberwolvese koji su noćas stigli do pobjede protiv New Orleans Pelicansa.

U dvoboju najbolje i najlošije momčadi Zapada po omjeru, do pobjede je stigla ona lošija. Phoenix Sunsi svladali su Denver Nuggetse

Nakon tijesnog poraza od Dallasa, Minnesota Timberwolvesi vratili su se na pobjedničke staze te upisali četvrtu pobjedu u posljednjih pet utakmica. Noćas su na domaćem parketu sa 110:106 bili bolji od New Orleans Pelicansa te stigli na omjer od 21 pobjede i 22 poraza.

Prvo ime susreta bio je Karl Anthony Towns koji je ipak bio uspješniji u dvoboju protiv Anthonyja Davisa. Tri minute prije kraja zabio je tricu za vodstvo svoje momčadi 106:103, a nakon toga blokirao je šut Davisa te proigrao Tyusa Jonesa u napadu koji podebljava vodstvo. Držali su se gosti u utakmici i nakon toga, pogodio je Jrue Holiday tricu za smanjenje na minus dva (108:106), međutim, više od toga nije išlo.

Towns je bio prvo ime s 27 poena, četiri blokade i 27 skokova što mu je rekord po broju uhvaćenih lopti od dolaska u NBA ligu: Samo želim biti energija koju moja momčad treba iz dana u dan i ako joj treba više energije, moram se potruditi to i napraviti, kazao je Towns.

Slijedio ga je Andrew Wiggins s 18 poena i sedam skokova, a nakon vrlo slabe utakmice noćas u kojoj je ostao bez poena, na dobre staze vratio se Dario Šarić koji je za 16 minuta na terenu dodao 14 koševa (2/4 za dva, 2/3 za tricu, slobodna bacanja 4/4) i četiri skoka.

Anthony Davis predvodio je Pelicanse s 30 poena i 14 skokova, dok je Jrue Holiday dodao 25 koševa, šest skokova i sedam asistencija.

Iako je to bio dvoboj između najbolje i najlošije momčadi na Zapadu, a najlošija momčad još je igrala bez jednog od najboljih igrača Devina Bookera, konačan rezultat i pobjeda Phoenix Sunsa protiv Denver Nuggetsa dolazi kao iznenađenje, piše Sportnet.rtl.hr.

Sunsi su pred domaćim navijačima stigli do pobjede rezultatom 102:93, možda i lakše nego su to mogli očekivati. U završnici prve četvrtine napravili su seriju od 10:0 za vodstvo 30:20, dok su na poluvrijeme otišli s 13 koševa viška (60:47). Nuggetsi do kraja nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti, u jednom su trenutku stigli na minus sedam (93:86), međutim, to je bilo sve.

Phoenix je do pobjede predvodio Kelly Oubre Jr. s 26 poena i 11 skokova, dok je Deandre Ayton dodao 22 koša i 13 skokova. Dragan Bender nije ulazio u igru.

Nikola Jokić s 23 poena i deset skokova bio je najbolji kod Denvera, Malik Beasley dodao je 21 koš.