Šarić odličan u pobjedi protiv Zubca i Clippersa, Bogdanović standardan, Hezonjino brutalno zakucavanje

Dario Šarić protiv Ivice Zupca i na kraju pobjeda Šarićeve Minnesote. Timberwolvesi su odigrali vrlo dobru utakmicu i upisali zasluženu pobjedu, a Šarić je umjesto Taja Gibsona preselio u startu petorku te bio među boljim pojedincima Timberwolvesa.

Sa zanimanjem se očekivao nastup i Ivice Zupca koji je imao jako težak posao protiv Karl-Anthonyja Townsa i nije bio na razini kao u prošloj utakmici protiv Bostona. Za 15 minuta na parketu Clippersi su s njim bili u minusu čak 35 poena, a ubacio je tri koša (1/2 za dva, 1/2 slobodna) uz četiri izgubljene lopte, prenosi Sportnet.rtl.hr.

Zupcu će definitivno trebati vremena da se prilagodi na novu momčad koja igra potpuno drugačije od Lakersa i ne treba čuditi lošiji nastup. Općenito dobar dio igrača Clippersa nije bio na razini iz te utakmice kada su napravili fantastičan preokret i dobro će im doći All-Star pauza u kojoj će moći dodatno raditi.

Timberwolvesi su imali susret pod kontrolom od početka, a Clippersima nije pomoglo niti 89 poena s klupe koju je predvodio fantastični Lou Williams.

Williams je ubacio čak 45 poena, a slijedio ga je Montrezl Harrell s 18 poena, 12 skokova i šest asistencija.

Kod Minnesote Towns je bio prvo ime s 24 poena i deset skokova, a Šarić je dodao za 33 minute 19 poena (3/6 za dva, 4/5 za tri, 1/1 slobodna) i osam skokova. Nije bilo Andrewa Wigginsa kojeg je zamijenio Luol Deng, a vratili su se Derrick Rose i Jeff Teague. Rose je bio odličan s 22 poena i šest asistencija, a Teague tek nešto neefikasniji s 19 poena i deset asistencija.

Indiana u pobjedničkoj seriji, Bogdanović standardno dvoznamenkast

Odlično prvo poluvrijeme za Pacerse i na kraju pobjeda 99:90. U prvom dijelu odrađen je najveći dio posla, kasnije su Hornetsi uspjeli smanjiti zaostatak i zaprijetiti preokretom, ali i Wesley Matthews pokazao je zašto je doveden te je ubacio važne trice.

Bogdanović najbolji igrač Istoka

Bojan Bogdanović proglašen je najboljim igračem Istočne konferencije u prošlom tjednu, no ovdje nije bio na onim prošlotjednim prosjecima, ali ostao je na dvoznamenkastom broju poena i pružio doprinos svojoj momčadi. Za 31 minutu ubacio je 14 poena uz šut 4/6 za dva, 1/5 za tri, 3/4 s linije slobodnih bacanja te tome dodao dva skoka.

Matthews je odradio prve minute u dresu Pacersa i odmah je ušao u startnu petorku umjesto Tyrekea Evansa. Dosta se mučio sa šutom, lopte nisu ulazile, ali jedina dva šuta koja je pogodio bile su iznimno bitne trice. Prvu je spremio četiri minute prije kraja za bijeg na 92:82, a drugu dvije minute kasnije za osvajanje na 97:85.

Uzet će svoje šuteve, mučio se, ali onda i pogodio te dvije trice i zaključio priču, istaknuo je nakon susreta njegov doprinos Darren Collison.

Pacersi su imali 16 poena prednosti na poluvremenu da bi minutu prije kraja treće dionice Hornetsi došli na samo 72:71. Međutim uspjeli su se Pacersi oduprijeti tom naletu, vratiti razliku na svoju stranu i dovršiti posao.

Myles Turner bio je upitan za nastup zbog problema s koljenom, ali je na kraju ubacio 18 poena uz osam skokova, a Darren Collison dodao je 13 poena i osam asistencija. Kod Hornetsa daleko ispred ostalih bio je Kemba Walker s 34 poena i devet skokova, a Jeremy Lamb dodao je 21 poen i sedam skokova.

Knicksi potvrdili status najgore momčadi lige, Hezonja se istaknuo brutalnim zakucavanjem

New York Knicksi upisali su 17. poraz zaredom i izjednačili rekord franšize po broju poraza u nizu u jednoj sezoni. Ovo im je čak 25. poraz u zadnjih 26 utakmica i 30. u zadnjih 32 utakmice. Momčad je jednostavno od početka tako slagana da je samo čudo igralo ulogu u stvaranju nekog boljeg omjera.

No, hvataju Knicksi novi rekord, naime nije to apsolutni rekord franšize i morat će se još malo opustiti da bi dostigli niz od čak 20 utakmica koliko je New York imao 1985. godine, ali na kraju jedne i početku druge sezone.

Novi poraz stigao je u Clevelandu kod Cavaliersa koji su slavili sa 107:104 i tako pobjegli Knicksima na dvije pobjede prednosti. Uoči susreta u New Yorku su izričito negirali kako je riječ o tankiranju za što bolje pozicije na draftu, nisu trebali jer je ova momčad jednostavno loša što se potvrdilo i u Ohiju.

Mario Hezonja krenuo je u startnoj petorci i odradio 16 minuta, ali nije se istaknuo te je upisao pet poena (1/6 za dva, 1/2 za tri) uz pet skokova. Nije se istaknuo učinkom, ali zato je monstruoznim zakucavanjem preko Chrissa.

Na drugoj strani nije bilo ozlijeđenog Ante Žižića koji je i bio pod upitnikom za nastup.

Zato je kod Cavsa nastupio Kevin Love sa značajnijom minutažom, u prošlom susretu dobio je šest minuta, a ovaj put ipak 16 uz dobar učinak od 14 poena i devet skokova. Collin Sexton dodao je 20 poena, a po 15 su dodali Larry Nance (16 skokova) i Jordan Clarkson (šest skokova).

Kod Knicksa Kadeem Allen odigrao je utakmicu karijere i ubacio 25 poena uz šest asistencija. Kevin Knox završio je s 13 poena i šest skokova, a DeAndre Jordan s 12 poena i deset skokova.