Rukometašice Crne Gore nove prvakinje Europe

Rukometašice Crne Gore osvojile su titulu prvaka Europe nakon što su večeras svladale Norvešku nakon četiri produžetka sa 34:31 u finalu Europskog prvenstva u Srbiji.

Crnogorke su bolje otvorile utakmicu. Vodile su do sredine igre u prvom poluvremenu, no onda Norvežanke prave seriju od 4:0, te prelaze u vodstvo od dva gola razlike 9:7.

Zahvaljujući Sonji Barjaktarović koja je fenomenalno branila, Norvežanke se ne uspijevaju odvojiti na veću razliku, a Crna Gora nošena podrškom s tribina do kraja prvog poluvremena preokreće rezultat, te na odmor odlaze s golom prednosti 12:11.

Otišle su Crnogorke i na tri gola prednosti početkom drugog poluvremena 15:12, a unatoč igračici više u tim trenucima, Norvežanke uspijevaju postići samo jedan gol, a Barjaktarović je i dalje briljirala na golu.

Ipak, Crnogorke su ušle u seriju grešaka koju su iskoristile Norvežanke te u 44. minuti stižu do vodstva nakon dugo vremena 19:18. U posljednjih deset minuta utakmice ušlo se neriješenim rezultatom 21:21.

Sonja Barjaktarović  je držala Crnu Goru u igri iako je Norveška na pet minuta do kraja imala igračicu više te je nekoliko minuta rezultat na semaforu stajao na rezultatu 22:22.

U veoma neizvjesnoj završnici obje reprezentacije su napravile grešku u napadu. 35 sekundi do kraja Milena Knežević je pogodila za 24:23, te je zadnji napad pripao Norvežankama, a Ida Alstad je pogodila za poravnanje rezultata 24:24, pa je utakmica otišla u produžetke.

Odličnom igrom u odbrani Crna Gora nije dopustila Norveškoj da postigne gol te su nakon prvog produžetka Crnogorke vodile 26:24. Imale su Crnogorke i tri gola prednosti 28:25, ali su suci malo pogurali Norvežanke isključenjem Katarine Bulatović, pa se  u posljednju minutu ušlo golom prednosti za Crnu Goru 28:27.

Alstad je pogodila za izjedačenje 28:28 na 12 sekundi do kraja, pa se ponovo ušlo u produžetke.

Neriješeno je bilo i nakon trećeg produžetka 30:30, da bi na minutu do kraja četvrtog produžetka Crna Gora otišla na plus dva 33:31 uz igračicu više, a na kraju su postigle još jedan gol za konačnu pobjedu od 34:31.

Sonja Barjaktarović je imala 17 obrana u ovom susretu, te je uz 10 golova Milene Knežević najzaslužnija za pobjedu. Kod Norveške Ida Alstad je postigla 11 golova.