Rukometaši Širokog uvjerljivi na gostovanju kod Rvacke

Rukometaši Širokog pobijedili su Rvacku s 24:34 (10:17) u susretu 8. kola Prve lige Rukometnog saveza Herceg-Bosne igranom u nedjelju u dvorani ”Dalibor Perković Dali” u Livnu.

Širokobriježani su proljetni dio sezone otvorili pobjedom, a protiv debitanta u ligi bili su uvjerljivi i u prvom kolu na Pecari s 36:22.

Gosti su odlično otvorili utakmicu te su nakon nekoliko minuta odlijepili na pet pogodaka razlike dok su na poluvrijeme otišli pri vodstvu 10:17.

U nastavku susreta domaćin je smanjio prednost na četiri pogotka zaostatka, no izabranici trenera Mihovila Bilaća pojačali su tempo i nisu dopustili iznenađenje te su na kraju povećali prednost slavivši s konačni +10 (24:34).

Mate Marušić s 10 pogodaka predvodio je Široki do nove pobjede. Devet pogodaka postigao je Lovro Jurić dok je Marin Marić pridodao sedam. Kod Rvacke su se izdvojili Ivan Vrdoljak i Jure Ćavar s po šest pogodaka.

U 9. kolu HRK Široki će na Pecari ugostiti Delminium iz Tomislavgrada.

Širokobriježani zauzimaju treće mjesto s 15 bodova, isto koliko ima i drugoplasirani Izviđač. Prvo mjesto drži neporaženi Zrinjski s 21 bodom.