Ronaldo utišao Dortmund u derbiju večeri Lige prvaka

Derbi drugog kola europske Lige prvaka odigran u Dortmundu između Real Madrida i tamošnje Borussije završio je pobjedom španjolske momčadi rezultatom 3:1.

Spektakl u Dortmundu bolje je otvorio Real koji je u prvih četvrt sata imao dvije velike prigode za dolazak u vodstvo. U devetoj minuti gosti su povukli sjajnu kontru, Carvajal je pretrčao gotovo četrdeset metara, ubacio se u sredinu i pucao, ali Burki ga je spremno dočekao i sačuvao svoju mrežu.

Dvije minute kasnije Ronaldo je povukao kontru, ubacio za Garetha Balea kojeg u posljednji trenutak blokira domaća obrana. Njemačka momčad opet je imala problema s postavljanjem zadnje linije koja se često nalazila previsoko.

No, i Borussia je dočekala svoju prvu pravu šansu. Imao ju je u 14. minuti Aubameyang nakon što je ubacio loptu u srce Realovog kaznenog prostora gdje je rukom igrao Sergio Ramos.

No, suci su ostali nijemi, a njemačka momčad očigledno zakinuta.

I onda, u 18. minuti Kraljevski klub dolazi do vodstva. Dani Carvajal je dobio loptu na desnoj strani i sjajnom vizijom pronašao Balea dijagonalom, a Velšanin je još ljepše isprve odličnim udarcem pogodio suprotne rašlje i vodstvo aktualnog europskog i španjolskog prvaka – 1:0.

Gol je u potpunosti šokirao domaći sastav koji je s pravom izražavao ljutnju prema glavnom sucu Bjornu Kuipersu zbog nedosuđenog penala ranije.

Do kraja prvog poluvremena mreže su mirovale, ali Real je imao još dvije izgledne prigode za povećanje svog vodstva. Obje su se dogodile u samom smiraju prvog dijela, a preciznosti je nedostajalo Cristianu Ronaldu i Ramosu.

Vrijedi dodati i to da je Luka Modrić dobio javnu opomenu u 40. minuti nakon što je protestno brojao udaljenost živoga zida.

Nastavak je bolje otvorio domaći sastav koji je već u prvoj minuti imao prigodu vratiti susret u rezultatski egal. Sahin je pronašao Jarmolenka u petercu, ali Ukrajinac je umjesto da zabije pogodak, nesebično pokušao pronaći Pulišića i gosti su stigli reagirati odbijanjem lopte u korner.

Kazna za takvu propuštenu priliku stigla je četiri minute kasnije. Bale je sjajno ubacio prizemnu loptu s lijeve strane, a na nju natrčao Cristiano Ronaldo i samo postavljanjem noge zatresao Burkijevu mrežu za 2:0.

Nije dugo trebalo dortmundskoj Borussiji da utakmicu zadrži neizvjesnom. U 54. minuti Castro je sjajnom loptom s lijeve strane pronašao Aubameyanga, a gabonski napadač s nekoliko metara skrenuo je loptu u gostujuću mrežu za smanjenje španjolskog vodstva.

Sjajnom Aubameyangu ovo je 13. pogodak u posljednjih deset susreta.

Pogodak je sasvim probudio domaći sastav Petera Bosza, koji je u 67. minuti mogao i do izjednačenja. Ponovno je prijetio Gabonac, koji je ovoga puta pobjegao gostujućoj obrani, ali je u lošoj završnici pucao pokraj gola.

Iako se činilo da bi se Borussija mogla vratiti u susret i otkinuti aktualnom prvaku Europe bodove, sve dileme oko tog pitanja riješio je Cristiano Ronaldo svojim drugim večerašnjim pogotkom u 79. minuti.

Luka Modrić izbacio je sjajnog Portugalca u odličnu šansu, a ovaj snažno raspalio u bliži kut Burkija i zabio za konačnih 3:1.