Rendulić: Sretan sam i ponosan

Aston Villa je pogotkom Johna McGinna u 94. minuti pobijedila Zrinjski 1:0 u 2. kolu skupine E Konferencijske lige igranom u četvrtak navečer u Birminghamu.

Trener Zrinjskog Krunoslav Rendulić je nakon utakmice istaknuo da je ponosan na svoju momčad koja je dala sve od sebe te ga žalosti što su pogodak primili u posljednjim sekundama utakmice.

Aston Villa je na kraju zasluženo pobijedila. Mi smo dali svoj maksimum, znali smo da samo čvrstim blokom možemo odgovoriti na kvalitetu. Na našu žalost, poklekli smo u zadnjem napadu, šteta što borbenost i zalaganje nisu nagrađeni bodom jer bi to za nas bio ogroman uspjeh.

Nemam zaisto što prigovoriti svojim igračima, treba im čestitati, odigrali su zaista jako dobru defanzivnu utakmicu. Za nešto više trebalo nam je više kvalitete. Drugo poluvrijeme smo pogotovo patili, nismo mogli izaći prema naprijed i gol je visio u zraku, ali kažem ostaje žal što je taj gol pao manje-više u zadnjim sekundama, rekao je Rendulić na konferenciji za medije nakon utakmice.

Utakmica se igrala na Villa Parku pred 37.327 gledatelja od kojih je oko 700 bilo navijači mostarske momčadi.

Puno igrača je igralo prvi put pred ovakvom kulisom, atmosfera je fenomenalna, navijači Aston Ville su priredili izuzetnu atmosferu. Isto tako treba pohvaliti naše navijače koji su došli u velikom broju i bili su fenomenalni. Užitak je bio igrati i voditi utakmicu. Svi su na neki način otišli zadovoljni doma, nikada ne treba slaviti poraz, ali sretan sam i ponosan kako je moja ekipa odigrala utakmicu, zaključio je Rendulić.

Emery o Zrinjskom: Posvećenost koju su pokazali je nešto nevjerojatno