Emery o Zrinjskom: Posvećenost koju su pokazali je nešto nevjerojatno

Aston Villa je pogotkom Johna McGinna u 94. minuti pobijedila Zrinjski 1:0 u 2. kolu skupine E Konferencijske lige igranom u četvrtak navečer u Birminghamu.

Trener engleske momčad Unai Emery nakon utakmice odao je poštovanje mostarskoj momčadi za prikazanu igru na terenu te je ostao očaran posvećenošću ”Plemića” da iz ovog susreta izađu neporaženi.

Svaka momčad u Europi se mora poštovati. Za njih je velika stvar što igraju protiv nas i posvećenost koju su pokazali u ovoj utakmici je nešto nevjerojatno, rekao je Emery i nastavi o utakmici:

Nismo kontrolirali tranziciju u prvom poluvremenu i nismo stvorili ništa. Odlučio sam uvesti nešto iskusnije igrače u nastavku. Znam sam da će biti teško jer će oni biti uzbuđeni i dat će sve od sebe da ne izgube.

Morali smo jednostavno stisnuti žestoko. Kreirali smo neke prilike, ali nismo bili precizni. Na kraju smo nekako postigli taj gol, riječi su španjolskog stručnjaka na klupi engleskog velikana.

Ova pobjeda puno znači za klub iz Birminghama. Španjolac želi što više ovakvih nogometnih emocija.

Rendulić: Sretan sam i ponosan

Pobijediti na ovakav način je nešto nevjerojatno. Emocije jednostavno eksplodiraju u svakom navijaču i igraču, ali i u treneru. Nogomet treba tu emociju, poručio je Unai Emery.