Rafael Nadal u finalu Roland Garrosa, Zverev se ozlijedio i predao meč

Rafael Nadal plasirao se u finale Roland Garrosa, a ovo je ujedno njegovo 30 grand slam finale.

Nadalov protivnik Zverev je u jednoj jurnjavi na loptu iskrenuo zglob desne noge i završio na podu s bolnom grimasom i u suzama.

Nadal je odmah dotrčao do Zvereva, ali prizor nikako nije izgledao dobro. Ozljeda se dogodila u drugom setu, pri rezultatu od 6:6.

Zverev je u kolicima odvezen s terena i nakon toga je bilo jasno kako se meč neće nastaviti te da će Nadal biti prvi finalist turnira.

Nevjerojatan prvi set gledali smo između Rafaela Nadala i Alexandera Zvereva.

Već u prvom gemu Zverev je uzeo break Nadalu koji ga vraća na 4:4. Kod 5:4 za Nadala, kralj zemlje imao je tri set lopte, nije ih iskoristio. U tie-breaku, drama. Zverev je imao 6:2 i četiri set-lopte, niti to nije bilo dovoljno, Nadal se vratio na 6:6. Nakon promjene strana Nadal je imao 7:6, Zverev je to obranio.

Ali, Nadal je i kod 8:7 imao svoj servis za set, no bilo je i 8:8. Nakon što je odservirao za 9:8, Nadal konačno lomi Zvereva i sa 10:8 uzima prvi set.

Drugi set također je bio fascinantan. I Nadal i Zverev su izgubili svoje servis gemove, pa su nakon toga oba tenisača uzeli svoje servise.

I to pri rezultatu od 5:6, Nadal je osvojio gem na svojem servisu i cijeli susret je stao na tome.

Rafael Nadal u finalu će igrati sa boljim iz susreta Marin Čilić i Casper Ruud.