Prvi poraz u Turskoj: Danski Randers pobijedio Široki Brijeg

NK Široki Brijeg upisao je poraz u prvoj od pet utakmica koje će odigrati na pripremama u Turskoj. Randers je slavio rezultatom 3:1.

NK Široki Brijeg utakmicu je započeo u sastavu: Bilobrk, Hrkać, Perković, Ćorić, Marković, Matić, Kožul, Begonja, Eliomar, Vukoja, Petrović.

Susret su bolje otvorili Danci koji su bili nešto opasniji u napadima. Iako su Danci imali terensku inicijativu, Široki se pomalo oslobađao pritiska. U 26. minuti pokušao je Begonja, a u 32. minuti Širokobriježani su stvorili prvu dobru šansu.

Eliomar je krenuo s desne strane prema sredini, odlično šutirao, ali lopta je odsjela na gredi. Par minuta kasnije stigla je kazna za Plavo-bijele jer su Danci došli do vodstva.

Randers je poveo u 37. minuti iz brze kontre pogotkom Marcusa Mølvadgaarda koji je lako prevario Bilobrka.

Širokobriježani su u drugom poluvremenu istrčali u sastavu: Bilobrk, Ćorluka, Kovačić, Barišić, Kvesić, Babić, Marić, Pamić Enin, Jurić i Franjić.

Izabranici Goce Sedloskog odlično su otvorili drugo poluvrijeme i ubrzo došli do izjednačenja. Majstorski pogodak s vrha šesnaesterca za 1:1 postigao je Franjić u 54. minuti.

Danci su pred kraj susreta pojačali tempo i brzo postigli dva pogotka. Randers je u 84. minuti drugim pogotkom Mølvadgaarda došao do 2:1, a tri minute kasnije u strijelce se nakon dobre akcije upisao i Kasper Høgh. Do kraja susreta imali su još jednu priliku iz kontre, ali Široki je imao sreće i utakmica je završila rezultatom 3:1.

Sljedeću pripremnu utakmicu Širokobriježani igraju protiv slovačkog Trenčina u četvrtak 31. siječnja, s početkom u 11 sati (prema srednjoeuropskom vremenu) i taj susret prenosit će Arena sport.

32 komentara

• Za prvu utakmicu nije lose,posebno mi se svidio eliomar i enin,eliomar vrlo prodoran a enin ne boji se loptu vuce svaki napad i siguran skroz,primili smo 3 naivna gola iz gresaka,prvo poluvrijeme vrlo los vezni red i malo sam se zacudio sastavom,kad sam vidio,kazem opet goce ako ce ti netko govorit tko ce igrat i tko mora igrat,pokupi se i idi kuci,gledam to vec u 20 godina i bas mi vise ide na zivce,zasto se neki igraci guraju,svi smo mi ljudi i svako grijesi,al ako netko nije za igraca onda nije,nisam nikoga imenovao al tko je gledao utakmicu skuzit ce na koga mislim,i to mi najvise smeta u mom Sirokom i mom klubu,radi kojeg zivce gubim i radi kojeg sam danas uzeo slobodan dan da mogu gledat fino u kuci,pozdrav

• Jojo stvarno je vakat da ides u sisovica o mesu se zabavit….pa vidis li da neide vise….spor…trom….bez osjecaja….ti si dao sta si imao al svemu dodje kraj….fala ti brate na svemu al to je to….

• Volim da su izgubili, ovako ce prije uvidjeti greske i bolje te greske rijesiti. Ipak je pripremna utakmica, nema mjesta negativnim komentarima. Svi znamo i svi smo svjedoci sto se dogodi kad pobijede, kada se “uzdignu” onda nam sve podje prema dole. Pripremne utakmice postoje za to da se vidi, tko, sta i koliko moze. Bolje da sad fulaju, nego kad pocne prvenstvo.

• Počeo si ti iznosit svoje vidjenje?Šta si vidio?Šta to nije loše po tebi?Ono što sam ja vidio je podcjenjivački od Danaca.Zadnjih 10 min su tek počeli igrati i to opet ne punom snagom.Dojam je da oni žele igrati punom snagom onda mogu dobit sa 7 razlike.Sada kaži opet da se neko ide liječit naivčino ne upućena.Goci velika zamjerka sastav koji je počeo utakmicu.Više od pola onih igrača treba ubaciti 10 min pred kraj.Ja ću kazati na koga mislim.Od igrača što su počeli utakmicu mogu igrati samo Marković,Matić,Eliomar i onaj Petrović.Čestitke Goci što mu nije igrao najveća nakaza u klubu Bagarić ako već nema neku ozljedu a on je se ozljedjen rodio.

• Perković,Ćorić,Kovačić,Hrkać,Kvesić to treba dati nekome jer to nisu igrači ni za jedan klub u premier ligi.Šta je sa Bagarićem jel moguće da je on klasa pa da uopće ne treba igrati a ako ga Goce ignorira i zapostavlja onda mu je to jedini pravi potez.

• Sve dobro primili smo bezveze 3 gola a mogli smo i povest da je bilo srece eliomar precka prvi nakon greske hrkaca kojem je pobjegao igrac a ostala 2 iz umora a imali smo par dobrih situacija na pocetku meca zvone vukoja i jos par kasnije ali sve u svemu za prvu utakmicu sve dobro.

• I dosadni ste vi vise mrzitelji kluba Nk Siroki Brijeg ljudi su igrali dobro a ti sto ti je krivo sto netko tvoj ne igra ili cak ti sjasi vise sa jabuka.tv i okani se Sirokog

• Meni nije jasno šta će se postići sa ovim kombiniranjem?Treba odredit pozicije za Čorluka,Matić,Marković,Eliomar,Enin,Franjć,Petrović,Babić,Pamić,Jurić,Marić,Begonja,Kožul,Stanić.To je nešto od igrača što Široki ima a od svih što nisam naveo nema se šta očekivati nit se to uopće treba uigravati.Oni ne mogu ništa ama baš ništa.Ovog Stanića,Petrovića,Pamića sam naveo da vidim šta mogu njih nisam gledao.

• Gledaj ovo je prijateljska utakmica u kojoj smo izgubili ali gledaj mogli smo tako i pobijediti. Da smo gledaj kojim slučajem prvi poveli. Jer imali smo gledaj priliku prvi povesti ali smo pogodili gredu.

• Danci uvode u drugom poluvremenu jednog igrača od 17 god.drugog 18,a u nas Barišić koji je izgubljen na terenu po godinama može imati unučad.

• Prva utakmica u Turskoj normalno da ce trener šarati s sastavom i isprobat igracee,,, slazem se da se nekim igracima treba zahvaliti na vrijeme jer nas mogu kostati igrama na proljece… Bravo za trenera sto Bagaric ne igra, valjda ce shvatit da nije ronaldo ove ekipe pa se uozbiljit i pocet igrat…
    I naravno pohvale za tv prijenos

• Ajd Goce ako sakaš čitaj i ti ove komentare.Ovi komentar memoriši.Savjet.POtpuno zaboravi na Perkovića,Kovačića,Ćorića,Hrkaća i uigravaj ekipu bez njih.To nisu igrači nivoa ove lige.Nisam zadovoljan ni sa Kvesićem i dajte ga nekome na posudbu.Barišić će valda shvatiti da nije na nivou a njega ne želim kritizirati.Bilobrku se treba tražiti zamjena jer je on figura na golu.Sve čestitke što nakaza bagarić ne igra i za njega je doživljaj što je letio u zrakoplovu za Tursku.

• Rodjeni su isto u Antaliji.Ta ekipa će za par godina biti najjača u premier ligi.Rade stadion po najmodernijim Europskim standardima.Na stadionu imaju wc za žene,dijecu i za muškarce.Ko to ima ovde?Kad će Široki to imati?Imaju preko 10000članova koji takodje pomažu u svim aktivnostima.Navodno je Salihamidžić donirao mil eura,Dalić 500000e.Vaha milion eura ima ih još dosta a imaju i podršku grada.Eto nek se zna pa nek i zatucanko što piše ovde ponovo uči od mene i mnogi drugi zatucani za koje je bagarić i čabraja bili nogometaši.

• Idi nos te djavo. Ti tvoji sto si ih nabrojao, kad izvrše nuždu, okrenu se da vide mogu li šta iskoristiti. A kamoli da daju 10€, a ne milijun. Cigani su uvijek CIGANI

• Najači sastav širokog bi trebao biti : bilobrk. Ćorić.matić.perković.marković. begonja.pamic.babic.eliomar.franjić.petrović. ali 4 stranca u sastavu mogu biti za bih ligu pa onda i goce mora mixati

• nek mi neko objasni po cemu hrkac zasluzuje mjesto u pocetnom sastavu.u s.arabiji nije mogao biti prvotimac.ako je sto je nas uzmite i bozu sprajcina igrat ce dzaba a korist ista

• Jao koliko budala na jednom mjestu,joju pljujes pa covik igra za nas 10 godina srce ostavlja gine za klub,ne treba pljuvat takve igrace,treba pljuvat one koji glume ozljedu a dobivaju placu takve treba pljuvat,joja nikad nije glumio niti ce uvik ce biit srce Sirokog,dane takoder srce ce ostavit za siroki al on nije vise igrac za prvi tim,sto se tice onog danas,po meni nije lose,cetvrtak trencin vrlo opasni daju puno golova,ako nam bude obrana kao danas bit ce belaja,pozdrav