Požar na Uborku: Pozder zatražila hitan izlazak inspekcije

Federalna ministrica okoliša i turizma Nasiha Pozder zatražila je hitan izlazak inspekcije na odlagalište Uborak kod Mostara nakon izbijanja ozbiljnoga požara.

Federalno ministarstvo okoliša i turizma priopćilo je kako prati stanje na području odlagališta te je zatražilo pojačan inspekcijski nadzor i kontinuirano praćenje mogućih posljedica za okoliš i zdravlje stanovništva.

Ministrica Nasiha Pozder u stalnom je kontaktu s nadležnim institucijama i službama koje sudjeluju u gašenju požara i saniranju njegovih posljedica.

Prema prvim informacijama, riječ je o ozbiljnom požaru, a iz Ministarstva su izrazili nadu da neće prouzročiti teže posljedice.

Zatraženo trajno rješavanje problema Uborka

Iz Federalnog ministarstva okoliša i turizma poručili su kako će nastaviti pratiti razvoj situacije i pravodobno obavještavati javnost.

Istodobno očekujemo da nadležni subjekti bez daljnjeg odlaganja provedu obveze koje su godinama zanemarivane, kako bi se spriječili novi incidenti i konačno započeo proces trajnog rješavanja problema odlagališta Uborak.

Mostar: Gori skladište i zgrade na deponiji, uključila se i vojska

(www.jabuka.tv | Foto: Fena)





2 komentara

  • Neka uputi inspekciju i na desetine ilegalno izgrađenih kuća uz Uborak kao i na samu upravu Uborka jer imaju samo par hidranata na deponiji. Tu su negdje među njima i uzročnici požara.

Komentiraj: