Potop Dinama u Amsterdamu!

Nogometaši Dinama izgubili su i u 4. nastupu u Ligi prvaka. Ajax je pobijedio 4-0. U prvom poluvremenu zabili su Van der Wiel i Sulejmani, u drugom De Jong i Lodeiro.

Prvo 20 minuta ništa,  a onda u pet minuta dva laka gola. Akcija kao u Barcelone za treći i kao šlag na tortu Loediro u sudačkoj nadoknadi za 4-0. Jedino gore od pogleda na ljestvicu skupine D Lige prvaka je Dinamova igra. I nemoć u odnosu na Ajax koji je u nizozemskoj ligi na 5. mjestu. Nikome od “modrih” igrača nije palo napamet u 20. minuti ispratiti desnog beka Van der Wiela koji je pretrčao cijeli teren i došao pred Kelavu nakon sjajnog dodavanja Eriksena.

[youtube id=”6EHxliWTxpQ” width=”600″ height=”350″]

Ajax je drugi svijet za Dinamo. A to su pokazali i pet minuta kasnije. Školski presing, Dinamo, umjesto da ispuca loptu na tribinu, pokušava preko sredine, gubi loptu i Sulejmani zabija za 2-0. Koliko se Ajax muči protiv osrednjih momčadi u Nizozemskoj, toliko se “liječi” na trening utakmicama protiv Dinama, bilo u Zagrebu ili Amsterdamu.

Dinamo je u posljednjih dvanaest godina triput dolazio u Amsterdam, svaki put kao autsajder. Dvaput je šokirao Arenu. Navijači “modrih” nadali su se da će u četvrtom posjedu Amsterdamu iskočiti neki novi Josip Šimić ili Mario Mandžukić, ali ništa od toga.

[youtube id=”IekcOHPUh2U” width=”600″ height=”350″]

Nakon laganih 2-0 u prvom dijelu, Dinamo je krenuo nešto bolje u drugom. Ali Ajax je kao od šale odbijao sve napade. Jurčić je umjesto Calella uveo hitrog Ivana Tomečaka, Badelj i Leko prebacili su se na pozicije zadnjih veznih igrača. Malo je Ajax “umirio” igru, a onda je De Jong iz sjajne akcije Nizozemaca zabio za 3-0. Nemoć Dinama u Amsterdamu. Nikad Dinamo od Ajaxa nije izgubio s tri razlike. A da stvar bude gora, Ajax je zabio i u sudačkoj nadoknadi preko Lodeira za konačnih 4-0. Što će tek biti u Madridu…

Dinamo je jedina momčad koja još nije zabila u Ligi prvaka

Golom Vossena u 61. minuti utakmice između Genka i Chelseaja Dinamo je ostao jedina momčad koja u ovogodišnjoj Ligi prvaka nije zabila gol. Nakon četiri kola na Dinamovom kontu nema bodova ni golova.