PL BiH – Filipović junak derbija u Mostaru, poraz GOŠK-a na Bilinom Polju

Domaćini su ostvarili dvije, a gosti jednu pobjedu u uvodne tri utakmice 9. Kola Premijerlige BiH.

Zrinjski i dalje čvrsto drži vrh poretka nakon domaćeg 2:0 slavlja protiv Mladosti iz Doboja kod Kaknja. Ovoga puta junak “Plemića” bio je dvostruki strijelac Miloš Filipović. Prvi gol je postigao u 44. minuti iz kaznenog udarca, a onaj drugi u 65. minuti prekrasnim lob udarcem s 25 metara.

Treba kazati kako su gosti silno prosvjedovali zbog tog penala iz kojeg je postignut vodeći gol, pa je šef stručnog stožera Edis Mulalić čak zaradio i isključenje.

Čelik je istim rezultatom na Bilinom Polju pobijedio GOŠK za bijeg sa začelja. Aldin Šišić u 26. i Germain Kouadio u 43. minuti bili su strijelci za drugu pobjedu Čelika u sezoni.

Sarajevo je u velikom stilu odradilo gostujući nastup u Bijeljini, premda su i oni poveli iz dvojbenog jedanaesterca u 14. minuti kojeg je realizirao Krste Velkoski.

Makedonac je bio pokretač i akcije u 54. minuti kada je Mersudin Ahmetović udvostručio prednost “Bordo” momčadi. Isti igrač u 70. minuti postiže treći, a Marko Mihojević desetak minuta nakon toga i četvrti gol za Musemićevu momčad. Sve što su domaćini uspjeli napraviti bio je počasni zgoditak Glišića u sudačkoj nadoknadi vremena.