Pjaca zabio u porazu Genoe, Juve u sudačkoj nadoknadi ispustio pobjedu

Hrvatski nogometaš Marko Pjaca zabio je pogodak za izjednačenje svoje Genoe protiv Rome u sedmom kolu Serie A, a na kraju je Roma pobijedila 3:1 hat-trickom Henrika Mihtarjana.

Pjaca je zabio gol za 1:1 u 50. minuti nakon lijepog proigravanja Gianluce Scamacce.

Hrvatski krilni napadač sam je izbio pred vratara Rome Paua Lopeza i pogodio u bliži kut.

Marko Pjaca je ove sezone stigao na posudbu u Genou iz Juventusa i u sedam utakmica koje je odigrao upisao dva pogotka. Prvi je zabio Crotoneu u prvom prvenstvenom kolu 20. rujna.

Juventus ispustio bodove u sudačkoj nadoknadi

Lazio i Juventus otvorili su nedjeljni program u Serie A, a susret koji je bio borben i uzbudljiv do samog kraja, okončan je remijem.

Usred afere koja trese Lazio, a povezana je uz nastupe igrača unatoč pozitivnim testovima na koronavirus, na Olimpico je stigao Juventus. Oslabljeni Lazio ipak je ostao neporažen remiziravši 1:1.

Osim ispuštenih bodova u sudačkoj nadoknadi, Juventus brine i ozljeda Ronalda koji je morao napustiti igru u 76. minuti.

Pašalić i Perišić odigrali bez pobjednika

Atalanta i Inter odigrali su 1:1 u derbiju 7. kola Serie A.

Prvo poluvrijeme završilo je bez golova da bi Inter poveo u 58. minuti. Ashley Young prošao je po lijevoj strani i ubacio loptu na peterac, a Lautaro Martinez ju je sjajnim trzajem glave skrenuo u suprotni kut.

Atalanta je pritisnula i krenula po izjednačenje do kojeg je i došla 11 minuta prije kraja. Muriel je našao Mirančuka, a Rus je na rubu šesnaesterca iz okreta preciznim udarcem pogodio Handanovičev kut za 1:1.

Do kraja susreta igralo se jako otvoreno, ali nijedna momčad nije uspjela stvoriti pravu šansu iz koje bi došla do pobjede. Inter je ovim remijem produžio niz bez pobjede na četiri utakmice u svim natjecanjima i sad zaostaje već pet bodova za vodećim Milanom.