Partizan osigurao europsko proljeće, a mogla bi i Crvena Zvezda!

Srpski nogometni klubovi imaju sezonu iz snova u Europi! Naime, Partizan je već kolo prije okončanja natjecanja po skupinama osigurao prolazak u sljedeću fazu natjecanja Europske lige, a na dobrom je putu i Crvena Zvezda.

Pred kojih 20 tisuća gledatelja igrači Partizana su pobijedili Young Boys sa 2:1 i tako umakli Švicarcima na pet bodova prednosti, odnosno zadržali tri boda viška u odnosu na Skenderbeu, koji je sa 3:2 slavio protiv kijevskog Dynama, međutim u ovom slučaju ta tri boda su nedostižna s obzirom da Partizan ima bolji međusobni skor od albanskog predstavnika.

Partizan je protiv Young Boysa poveo u 12. minuti susreta kada je pogodio Leandro Tawamba, no u 25. minuti “Mladi momci” iz Berna poravnavaju na 1:1 preko Nicolasa Ngamaleua. Ipak, u 53. minuti erupcija oduševljenja poslije kontre domaćih i pogotka kojeg za konačnih 2:1 postiže Ognjen Ožegović na asistenciju Danila Pantića.

Crvena Zvezda je na gostovanju kod BATE Borisova odigrala bez pogodaka, iako je po prikazanom momčad trenera Vlade Milojevića bila znatno bolji protivnik.

Köln je u drugom susretu te skupine svladao Arsenala 1:0, no Englezi su već ranije osigurali plasman dalje, dok Crvena Zvezda i Köln u zadnje kolo ulaze bodovno izjednačeni i beogradskom klubu je dovoljan i remi, jer su bili bolji u njihovom prethodnom srazu u Njemačkoj. To je dakako dovoljno za prolaz pod pretpostavkom da BATE Borisov neće dobiti Arsenala u Londonu. Ali, ako bi se to dogodilo onda je i Crvenoj Zvezdi nužna pobjeda, a ne samo bod protiv popularnih njemačkih “jarčeva”.