Rijeka ostala bez izgleda za prolaz dalje, iako je bila na dobrom putu

Nogometaši Rijeke su bili na dobrom putu da si produže nadu za europsko prezimljavanje u sklopu Europske lige, jer su na večerašnjem gostovanju kod AEK-a u Ateni vodili sa 2:0, međutim domaćin je stigao do neodlučenih 2:2 i eliminirao Riječane iz te utrke, no za prolaz dalje Grci će morati uzeti bod na gostovanju kod bečke Austrije koja je ovog četvrtka s visokih 5:1 poražena kod Milana, iako je vodila s 1:0.

Riječani su odlično otvorili utakmicu u Ateni i poveli već u 8. minuti kada je Pavičić iz kuta ubacio, Acosty glavom produžio do Gorgona koji također udarcem glavom pogađa za početnih 1:0.

Nešto kasnije Župarić nakon novog ubačaja iz kornera glavom pogađa gredu domaćeg gola, zatim i Gorgon nakon jedne solo akcije po lijevoj strani i udarca s vrha šesnaesterca, ali sasvim iskosa.

Uslijedio je ipak i taj drugi pogodak, ponovno Gorgona koji je iskoristio jednu nesmotrenost obrane AEK-a i poluvolejom s 15-16 metara pogodio za 2:0.

Atenjani su u drugoj minuti sučevog dodatka prvog poluvremena smanjili a strijelac je bio Araujo pravovremeno utrčavši i reakcijom iskusnog golgetera pogodio za 1:2.

Koliko je Rijeka bila bolja u prvih 45 minuta toliko su igrači AEK-a bili bolji u nastavku, jer gosti nisu stvorili nijednu pravu priliku, dok je AEK uspio izjednačiti u 55. minuti kada je Prskalo loše boksao loptu nakon ubačaja iz jednog prekida, pa je lopta došla pravo na glavu Lazarosa koji pogađa praznu mrežu i domaćinu donosi dragocjenih 2:2.