Ovako je Real zadnji put izgledao u Ligi prvaka bez Cristiana Ronalda

Real Madrid večeras u 1. kolu Lige prvaka dočekuje Romu. Bit će to prva europska Realova utakmica bez Cristiana Ronalda u kraljevskom klubu koji je ovog ljeta otišao u Juventus za 115 milijuna eura.

Ronaldo je u Real došao u ljeto 2009. godine za 95 milijuna eura nakon očajne Realove sezone. Galacticosi su prvenstvo završili s devet bodova manje od Barcelone, a u Ligi prvaka su u osmini finala doživjeli debakl protiv Liverpoola.

Redsi su u Madridu slavili 1:0 golom Yossija Benayouna da bi na Anfieldu razbili Real 4:0 i tako završili eru Galacticosa. Zadnja Realova momčad bez Cristiana Ronalda u klupskom rosteru izgledala je ovako: Na golu je bio Iker Casillas, a zadnju liniju činili su Sergio Ramos, Pepe, Cannavaro i Gabriel Heinze. U vezi su bili Robben, Diarra, Gago i Sneijder, a napad su predvodili Higuain i legendarni Raul.

Stoje: Iker Casillas, Pepe, Sergio Ramos, Fernando Gago, Gabriel Heinze, čuče: Lassana Diarra, Gonzalo Higuain, Raul, Arjen Robben, Fabio Cannavaro, Wesley Sneijder

Embed from Getty Images

Iako je to po imenima bila strašna momčad, Liverpool ih je pregazio. Fernando Torres je u 16. minuti zabio na asistenciju Kuyta za 1:0, a 12 minuta kasnije Heinze je igrao rukom i Gerrard je iz penala povisio na 2:0. Raspadnutu momčad Juandea Ramosa dokrajčio je Gerrard još jednim golom u 47. minuti. Konačnih 4:0 postavio je Dossena dvije minute prije kraja.

Real se na kraju te sezone riješio Robbena, Sneijdera, Heinzea i Cannavara, a za 250 milijuna eura je doveo Ronalda, Kaku, Benzemu, Xabija Alonsa i Raula Albiola.