Očajna Barcelona poražena od Granade, čime su ponovili loš start kakav su imali davne 1994.

Nogometaši Barcelone poraženi su sinoć na Nuevo Los Carmenesu u okviru petog kola La Lige od momčadi Granade rezultatom 2:0 te su tako osvojili najmanje bodova na otvaranju sezone još od 1994. godine.

Sjajno je krenulo po Granada budući da je Azeez već u drugoj minuti poslao loptu u mrežu za slavlje 18.000 domaćih navijača.

Katalonci su potom očekivano preuzeli kontrolu i posjed lopte, ali im to nije donosilo rezultate u prvom poluvremenu. Čak naprotiv, Granada je imala puno više ozbiljnijih prilika do odlaska na odmor, prenosi Klix.ba.

Barcelona je u nastavku još više dodala gas, imala posjed lopte od čak 77 posto u svojim nogama, stvorila dosta dobrih prigoda, ali su im napadači bili izuzetno neprecizni.

S druge strane, Granada je uspjela u 66. minuti doći i do drugog pogotka. Sudac Cuadra je nakon pregleda VAR-a dosudio penal zbog igranja rukom, a siguran s bijele točke bio je Vadillo. Ujedno je 2:0 bio i konačni rezultat utakmice.

Granada se sa sinoćnjom pobjedom probila na prvo mjesto La Lige sa deset osvojenih bodova, koliko ima i Sevilla s utakmicom manje te Atletico. Barcelona je tek sedma sa sedam osvojenih bodova pa se treneru Ernesteu Valverdeu opasno trese stolica u španjolskom prvaku.