Brozović i Lukaku srušili gradskog rivala Milana

Inter je u derbiju 4. kola Serie A pobijedio Milan u gradskom derbiju 2:0. Golove za Inter zabili su Marcelo Brozović u 49. i Romelu Lukaku u 79. minuti.

Momčad Antonija Contea dominirala je od prve posljednje minute i pravo je čudo da nije slavila uvjerljivijom razlikom. Milan je odigrao očajnu utakmicu, složio je možda jednu ili dvije ozbiljne akcije i sasvim zasluženo je izgubio, piše Index.hr.

Inter je krenuo moćno, dominantno i već u 10. minuti Martinez je umalo iskoristio pogrešku Rodrigueza, ali je Donnarumma, najbolji Milanov igrač u ovom derbiju, odbio loptu u korner. U 18. minuti Lukaku je primio loptu i ušao u šesnaesterac, ali mu je Donnarumma obranio odličan udarac u sami kut. Tri minute kasnije Milanov golman fantastično je obranio Martinezov udarac, a odbijenu loptu na metar od praznog gola D’Ambrosio je neshvatljivo zakucao u stativu.

Očajni Milan

Milan je strašno griješio u izgradnji igre, gubio je lopte u opasnoj zoni i praktički nije mogao parirati gradskom rivalu. U 35. minuti opet ga je spasio Donnarumma koji je obranio sjajan udarac Martineza škaricama.

Jedinu suvislu akciju Milan je odigrao u 40. minuti kad je Leao na drugoj stativi našao Susa, a ovaj iz prve poslao loptu visoko preko gola. Činilo se da bi Milan mogao naplatiti Interove promašaje, ali u 49. minuti Conteova momčad je došla do zasluženog vodstva.

Nakon što je promašio puno veće prilike, Inter je do vodstva došao uz puno sreće. Sensi je iz slobodnog udarca iskosa s lijeve strane našao Brozovića na rubu šesnaesterca, a hrvatski reprezentativac je u bloku pogodio Leaa od kojeg se lopta neobranjivo odbila u suprotni kut.

Gol je isprva poništen zbog zaleđa Martineza koji nije utjecao na igru pa je sudac nakon pregledavanja snimke priznao Brozovićev gol. Ni primljeni gol nije probudio Milan. Dapače, Inter je još jače stisnuo i potpuno kontrolirao susret, a u 78. minuti je prelomio utakmicu. Barella je krasnim centaršutom na vrhu peterca našao Lukakua, ovaj nadskočio Romganolija i glavom rutinski proslijedio loptu u gol za 2:0.

U sljedećem napadu Politano je s 20 metara pogodio spojnicu, a u sudačkoj nadoknadi je Candreva pogodio stativu pa se Milan izvukao samo s dva gola u mreži.

Inter je ovom pobjedom zadržao prvo mjesto s dva boda prednosti ispred Juventusa koji je ranije s 2:1 pobijedio Veronu.