Norvežani se oporavili od Hrvatske i pregazili Slovence za broncu

Rukometaši Norveške pobijedili su Sloveniju rezultatom 28:20 čime su osvojili treće mjesto na Europskom prvenstvu.

S obzirom na to da su se polufinalni dvoboji igrali u petak, obje reprezentacije izgledale su poprilično umorno na terenu i nisu bili na razini koji su tijekom prethodnih utakmica prikazali, prenosi Klix.ba.

Nakon prvog poluvremena Norveška je imala prednost od tri gola razlike (12:9), a do te prednosti stigli su u drugom dijelu prvog poluvremena kada su s nekoliko mini-serija napravili razliku koju do kraja utakmice nisu ispustili.

Na početku drugog poluvremena Norvežani su stigli do osam golova razlike (17:9) i već tada je bilo jasno da će mirno privesti utakmicu kraju i osvojiti brončanu medalju, što se na kraju i obistinilo.

PodsjećamoNorvežani su u polufinalu izgubili od Hrvatske nakon dva produžetka rezultatom 29:28, dok je Slovenija rezultatom 34:32 izgubila od Španjolske. Finale između Hrvatske i Španije igra se u nedjelju s početkom u 16:30 sati.

Nešto ranije odigrana je u utakmica za 5. mjesto između Njemačke i Portugala, a slavili su Nijemci koji su pobijedili rezultatom 29:27.