Njemački mediji oštro napali Guardiolu zbog Mandžukića

Njemački mediji čude se Guardiolinom izboru i sve više sumnjaju u njegove taktike s lažnom devetkom dok na klupi ima, kako pišu, Super Marija, stroja za golove…

Pep Guardiola nikako da shvati, Mariju Mandžukiću mjesto je na terenu, a ne na klupi. Hrvatski napadač protiv Viktorije Plzen ušao je u 59. minuti utakmice. Šest minuta kasnije, Bayern je vodio 1-0. Mandžo je zabio pobjednički gol. I ponovno je spasio Guardiolu koji uporno počinje utakmice s Mandžukićem na klupi.

Hrvatski napadač se ne žali, on odgovara golovima. Ali njemački mediji počeli su sumnjati u Pepa Guardiolu.

– Mario Mandžukić je u sjajnoj formi, a Guardiola ga slabo koristi u Ligi prvaka. Zašto? Guardiola želi sastav s “lažnom devetkom”, ali Hrvat ga opovrgava svakim golom – piše njemački Bild uz anketu s pitanjem:

Čak 67 posto čitatelja najtiražnijeg njemačkog dnevnika odgovorilo je “NE!”.

Čitatelji smatraju kako je Mandži mjesto na terenu, a ne na klupi.

Njemački Focus također dovodi u pitanje Guardiolin izbor napadača. Protiv Viktorije Plzen “lažnu devetku” glumio je Thomas Müller. Nije baš odglumio za Oscara.

– Müller je bio nevidljiv. Jedva se sastao s loptom. Morao je napraviti mjesta za Mandžukića kojem je samo šest minuta bilo dovoljno da nokautira protivnika. Njegovim ulaskom Bayernov napad odjednom je izgledao snažno – piše Focus. (24sata.hr)