Široki Brijeg slavio i u Bijeljini, Sarajevo u lutriji penala bolje od Viteza

Nakon domaćih 4:1 nogometaši Širokog Brijega slavili su i u uzvratu protiv Radnika u Bijeljini minimalnim rezultatom 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Marić u 17. minuti.

Na Elića luki u Grudama domaći su poraženi minimalno od Olimpica. Jedini pogodak na utakmici postigao je Rahmanović u 33. minuti. Tako je s ukupnih 3:0 najmlađi sarajevski premijerligaš eliminirao momčad Zorana Bubala.

Nogometaši Sarajeva su boljim izvođenjem jedanesteraca uspjeli eliminirati Vitez, kojeg vodi Ante Miše. I u uzvratu je završilo 1:1. Sarajevo je povelo preko Komazeca u 37. minuti, Vitežani su izjednačili pogotkom Smrike u 70. minuti. Ključni igrač u lutriji penala bio je vratar Sarajeva Dejan Bandović koji je Vitežanima obranio čak tri penala, pa su Sarajlije s 4:2 prošli dalje.

Nogometaši Mladosti iz Velike Obarske plasirali su se u četvrtfinale Kupa BiH nakon što su danas na svom terenu svladali Natron iz Maglaja sa 4:0. Dragiša Kovačević je bio nepremostiva prepreka za goste iz Maglaja. Njihovu mrežu je pogađao u 5., 12. i 29. minuti. Posljednji pogodak djelo je Kostića koji je postavio konačan rezultat u 81. minuti.

Zenički Čelik je odigrao bez pobjednika (2:2) na gostovanju kod Bratstva u Gračanici, ali zbog uvjerljivog trijumfa na Bilinu Polju (4:0) ide u četvrtfinale. Čelik je poveo preko Mešanovića u 37. minuti. Na otvaranju drugog dijela Diabang izjednačuje rezultat. U 77. minuti Duvnjak donosi novo vodstvo Čeliku. No, samo nekoliko minuta kasnije Omerović postavlja konačnih 2:2.

Nogometaši Veleža slavili su protiv Slobode iz Mrkonjić Grada i u drugoj utakmici osmine finala Kupa BiH. U prvom susreti bilo je 3:2, a danas u Vrapčićima 4:2. S dva pogotka Ramovića i jednim Ćemalovića sve je bilo riješeno nakon samo 27. minuta igre. Do poluvremena Malbašić je smanjio na 3:1. U drugom dijelu pao je po još jedan pogodak na obje strane. Radoja je pogodio za goste, a Merzić za domaće.

U uzvratu Zrinjski i Borac su u Banjaluci odigrali neriješeno 1:1, no Zrinjski je prošao dalje zahvaljujući pobjedi od 4:0 u prvom susretu. Za ‘plemiće’ je pogodio Muminović u 32. minuti. Domaći su uspjeli tek izjednačiti preko Runića u 74. minuti.

Željezničar je na domaćem terenu svladao Slaviju rezultatom 2:0 i očekivano prošao dalje. Strijelac oba gola bio je Bajić u 38. i 61. minuti. I u prvom susretu Željezničar je slavio identičnim rezultatom. (ABCportal.info)

Rezultati uzvratnih utakmica (u zagradi rezultati prvih susreta)
Sarajevo – Vitez 4:2* (1:1)
Mladost – Natron 4:0 (1:1)
Bratstvo – Čelik 2:2 (0:4)
Radnik – Široki Brijeg 0:1 (1:4)
Grude – Olimpic 0:1 (0:2)
Velež – Sloboda MG 4:2 (3:2)
Borac – Zrinjski 1:1 (0:4)
Željezničar – Slavija 2:0 (2:0)