Nikad nezanimljivija završnica Premijerlige BiH

Do završetka tekuće premijerligaške sezone ostala su još dva prvenstvena kola, međutim već sada možemo ustvrditi kako prvenstvena sezona nikada nije bila tako nezanimljiva kao što je slučaj ovoga proljeća s obzirom da se u tih 180 minuta apsolutno ništa neće odlučivati. Poznat je novi (stari) prvak, poznati su i ostali klubovi koji će predstavljati Bosnu i Hercegovinu naredne sezone u Europi, a isto tako i klubovi koji napuštaju elitni rang bh klupskoga nogometa.

Ove subote nas u terminu od 17 sati očekuju susreti 9. kola Lige za opstanak, a dan kasnije u istome terminu i utakmice 9. kola Lige za prvaka.

Sarajevo će imati čast u nedjelju ugostiti prvaka Zrinjskoga, a njihov dvoboj sudit će Zoran Grbić iz Prijedora, dok će na Pecari snage odmjeriti Široki Brijeg i Željezničar, a utakmicu će voditi Ilija Živković iz Orašja. Ovaj susret, gledajući iz širokobriješkoga kuta, ipak nudi određenu draž budući da će igrački oproštaj biti upriličen za velikog Wagnera Santosa Laga, a posljednji domaći nastup u dresu širokobriješkoga kluba imati će i Luka Menalo.

Krupa dočekuje Radnika u dvoboju gdje će se ova dva kluba boriti za izbjegavanje posljednje pozicije u Ligi za prvaka, iako to ni jednima ni drugima ne donosi neki prevelik značaj.

GOŠK će pak u Ligi za opstanak ugostiti Borca i pokušati produžiti svoj pobjednički niz, te eventualno skočiti na vodeću poziciju ove mini lige što bi za “Lavove” iz Gabele ipak predstavljalo jedan izvrstan rezultat ako bi na kraju oni bili pobjednici ove lige.

Sloboda će ipak rasterećeno ugostiti momčad Mladosti, iako se donedavno nije doimalo da će to biti tako, dok će Čelik domaći premijerligaški oproštaj imati u susretu s Vitezom, koji poput njih seli u Prvu ligu FBiH.

Raspored 9. kola

Liga za prvaka (nedjelja, 13. svibnja – 17.00)

KRUPA NA VRBASU: Krupa – Radnik (Sudac: Zoran Soknić – Istočno Sarajevo)

SARAJEVO: Sarajevo – Zrinjski (Sudac: Zoran Grbić – Prijedor)

ŠIROKI BRIJEG: Široki Brijeg – Željezničar (Sudac: Ilija Živković – Orašje)

Poredak:

Zrinjski 66, Željezničar 60, Sarajevo 53, Široki Brijeg 52, Radnik 41, Krupa 40.

 

Liga za opstanak (subota, 12. svibnja – 17.00)

ZENICA: Čelik – Vitez (Sudac: Miloš Gigović – Gradiška)

TUZLA: Sloboda – Mladost (Sudac: Mateo Musa – Čitluk)

GABELA: GOŠK – Borac (Sudac: Goran Paradžik – Ljubuški)

Poredak:

Mladost i GOŠK 39, Sloboda 36, Borac 35, Čelik 25, Vitez 12 bodova.

(www.jabuka.tv)

 

Komentiraj: