Musemićev debi iz snova, Tuzla City je novi vladar u gradu soli

Susret Slobode i Tuzle City odigran na Tušnju završen je pobjedom “gostiju” rezultatom 2:0.

Tuzlanski derbi došao je na početku proljetnog dijela prvenstva i u trenutku kada se još svi “traže”, budući da momčadi imaju dosta promijenjene rostere s kojim napadaju određene ciljeve.

Osim toga, Tuzla, koja je danas gostovala Slobodi, ima novog trenera Husrefa Musemića, koji je eto baš protiv bivšeg kluba debitirao u službenoj utakmici i na kraju je imao puno razloga za zadovoljstvo.

Uzbuđenja su počela u uvodnim minutama. Kurtalić je srušio Brkića, koji je sam uzeo loptu i šutirao, ne mareći za ono zlatno pravilo da jedanaesterac nikada ne treba izvoditi igrač na kojim je isti napravljen. Golubović se potrudio da ta fraza dobije na smislu, te je obranio udarac Brkiću.

Do kaja prvog dijela nekoliko opasnih situacija pred jednimi drugim golom, a u završnici poluvremena Crnkić je topovski šutirao, Golubović izbacio u korner. Nedugo nakon toga Dženis Beganović je šutirao glavom iz gužve, ali Muminović spašava TC.

Odmah na startu drugog poluvremena Rustemović testira Golubovića, a ovaj lako hvata tu loptu.

Brkić se iskupio za promašeni jedanaesterac u 48. minuti. Crnkić je centrirao, a Brkić pogađa za radost gostiju.

Mogao je možda sve riješiti Crnkić u 55. minuti, ali glavom je promašio prazan gol s peterca. Bilo je to razdoblje igre u kojem je dominirala gostujuća momčad, a Sloboda nije pronašla način da odgovori, piše Sportsport.ba.

Novi gol Tuzla City postiže u 61. minuti. Brkić sada u ulozi asistenta, izvodi korner, a Rustemović glavom skreće loptu u mrežu crveno-crnih i rješava pitanje pobjednika.

Do kraja se rezultat više nije mijenjao i Tuzla City je upisala veliku pobjedu.