Minimalna pobjeda Zrinjskog u Bijeljini, Sarajevo uvjerljivo protiv Krupe

Nemanja Bilbija
Aktualni prvak BiH Zrinjski svladao je u 10. kolu Premijer lige na gostovanju Radnik u Bijeljini rezultatom 0:1.

Iz prve prave prilike na utakmici gosti su stigli do pogotka. Pogriješio je Aleksić, Bekić se našao sam pred vratarom Lučićem, koji je obranio njegov udarac. Ipak, u nastavku akcije na pravom mjestu je Nemanja Bilbija koji pogađa za 0:1.

Bilbija se tako ponovno prometnuo u junaka mostarske momčadi.

U nastavku susreta, Radnik je pokušavao napadati, stvorio je i neke prilike pred golom Mostaraca, ali trener gostiju, Blaž Slišković se odlučio za defanzivnu varijantu kako bi sačuvao svoju mrežu u čemu je na kraju i uspio.

Sarajevo je na gostovanju kod Krupe na Vrbasu pokazalo zavidnu formu, te nastavilo s dobrim igrama i rezultatima. Pred susret protiv Širokog Brijega protiv Krupe su bili uvjerljivi, svladavši ih rezultatom 1:4.

Iako je trener Sarajeva, Husref Musemić u ovaj susret ušao bez četvorice standardnih igrača, njihovo odsustvo na terenu se nije primijetilo i sva tri boda s neugodnog gostovanja idu na Koševo.

Pogotke za “Bordo” momčad postigli su Tatar, Karašik (ag.) Halilović i Šabanović, dok je počasni pogodak za Krupu postigao Nikodijević.

Također, treba istaknuti kako su domaći od 24. minute igrali s igračem manje, nakon što je Makitan isključen.