Pjaca zabio prvi pogodak u dresu Fiorentine

Fiorentina je u petom kolu Serie A isprašila SPAL s 3:0 i vinula se do drugog mjesta.

Violama je put prema pobjedi otvorio hrvatski reprezentativac Marko Pjaca koji je u 18. minuti zabio za vodstvo. Na jedan ubačaj s lijeve strane katastrofalno je reagirao Alžirac Mohamed Fares koji je htio izbiti loptu, ali ju je samo ostavio na petercu gdje je reagirao Pjaca i poslao ju u mrežu, piše Gol.hr.

Bio je to Pjacin prvi pogodak u dresu Fiorentine u koju je ovog ljeta stigao na posudbu iz Juventusa.

Na 2:0 povisio je Nikola Milenković u 28. minuti da bi konačnih 3:0 postavio Federico Chiesa u 56. minuti, prethodno je Pjaca uspio u kaznenom prostoru gostiju sačuvati loptu u svom posjedu u duelu s dva braniča SPAL-a da bi natrčali Chiesa zakucao loptu u mrežu.

U redovima gostiju je Lorenco Šimić ušao u igru u 58. minuti.

U ranije odigranom dvoboju Parma je s 2:0 pobijedila Cagliari, strijelci su bili Inglese u 20. i Gervinho u 74. minuti.

Darijo Srna je odigrao svih 90 minuta, Filip Bradarić je bio na terenu do 78. dok je Marko Pajač ostao na klupi gostiju.