Minimalna pobjeda Željezničara protiv Zrinjskog

FK Željezničar je u zaostaloj utakmici 6. kola Premijer lige BiH na Grbavici s 1:0 svladao HŠK Zrinjski.

Utakmica je počela dobrim udarcem Štilića u trećoj minuti, ali i s još boljom Soldinom obranom.

Zrinjski je u 13. minuti postigao gol, ali je on poništen jer se Ivančić nalazio u zaleđu.

Tičinović je u 30. minuti probao nasamariti Erića polu-lobom s lijeve strane, ali je lopta otišla malo pored stative.

Ostatak prvog poluvremena nije donio previše uzbuđenja i na predah se odlazi bez golova.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imao je domaćin. Bekrić je probao iz slobodnog udarca s 25 metara, ali je raspoloženi Soldo ponovno bio na visini zadatka.

Gosti su uzvratili preko Ćorluke koji je s desne strane uputio oštar centaršut, ali Ivančić kasni i propušta dobru priliku.

Novu priliku Zrinjski je imao u 66. minuti, ali Eninov snažni udarac pogađa gredu.

Kazna za neiskorištene napade gostiju stigla je u 71. minuti. Štilić je izveo prekid i loptu ubacio na peterac odakle je Ikić glavom pogodio za vodstvo domaćina.

Ikić je u 77. minuti mogao i do drugo gola, ali je Soldo sjajnom obranom spasio goste.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao i Željezničar dolazi do velike pobjede kojom se vratio na drugo mjesto.

Željezničar u sljedećem kolu dočekuje Radnik, a Zrinjski u gradskom derbiju Velež.

FK ŽELJEZNIČAR: Erić, Hajdarević, Kosorić, Mujezinović, Blažević, Štilić (od 91. minute Jamak), Bojo (od 65. minute Veselinović), Lendrić, Ikić, Šehić, Bekrić (od 79. minute Miletić).

HŠK ZRINJSKI: Soldo, Jakovljević, Čorluka, Zlomislić, Arežina (od 62. minute Bašić), Ivančić (od 76. minute Mašić), Todorović, Bekić, Enin (od 76. minute Govedarica), Filipović, Tičinović (od 83. minute Stojkić).