Messi zabio i poklonio se Maradoni

U 11. kolu Primere nogometaši Barcelone u nedjelju su na Camp Nou svladali Osasunu sa 4-0, a najljepši trenutak na utakmici dogodio se u 42. minuti kada je Antoine Griezmann zatresao mrežu fenomenalnim volejem s ruba šesnaesterca.

Domaćini su poveli pogotkom Martina Braithwaitea u 29. minuti, na 2-0 povisio je Antoine Griezmann (42), a preostala dva pogotka postigli su Philippe Coutinho (57) i Lionel Messi (73).

Messi je zabio briljantan gol predriblavši nekoliko igrača, a onda se pri proslavi svukao u dres koji je imao ispod Barceloninog. Radilo se o dresu Newell Old Boysa s brojem deset kao počast legendarnom Diegu Maradoni. U jednom trenutku ranije u utakmici Messi je krenuo rukom prema lopti u petercu, u stilu kao da će zabiti gol rukom i imitirati legendarnu ‘Božju ruku’…

Hrvatski reprezentativni napadač Ante Budimir, koji je za Osasunu igrao do 74. minute, dva puta je zaprijetio vratima Barce, prenose 24sata.hr. U 18. minuti lopta je otišla preko gola, a u 59. njegov pokušaj glavom blokirao je domaći branič.

Dan ranije u Madridu nogometaši Alavesa iznenadili su Real pobjedom 2-1, čime su nanijeli Kraljevskom klubu treći poraz u dosadašnjem dijelu prvenstva, dok je madridski Atletico sretno došao do pobjede kod Valencije (1-0) zahvaljujući autogolu Antonia Latorra. U nedjelju se još sastaju Getafe – Athletic Bilbao, Celta Vigo – Granada, te Real Sociedad – Villarreal.