Matić golom u sudačkoj nadoknadi donio bod Širokom u Zenici

Nogometaši Čelika i Širokog Brijega odigrali su vrlo dobru utakmicu u Zenici kompletiravši 14. kolo Premijer lige BiH. Zeničani su poveli preko Dedića u 39. minuti, a Bernardo Matić je pogodio za izjednačenje u sudačkoj nadoknadi.

Široki je kroz veći dio utkamice bio puno bolji protivnik, ali se preko svojih glavnih aduta u napadu ispromašivao kao što odavno nije. U prvom poluvremenu bilo je dosta dobrih prilika s obje strane, ali Čelik je na kraju otišao u svlačionicu s vodstvom.

Prvo je Matić pokušao glavom u 9. minuti nakon prekida, ali lopta je otišla preko gola. Potom dobar šut Čabraje iz 14. minute još bolje brani domaći vratar Ružić. Nakon toga i Čelik je uzvratio na drugoj strani, pri čemu posebno vrijedi spomenuti 20. minutu kad je Bilobrk odlično obranio najprije udaraca Dedića, a potom i Grahovca.

Grahovac se ponovno našao u dobroj situaciji pred golom gostiju u 27. minuti, ali je loše šutirao, pa je Bilobrk s lakoćom uhvatio tu loptu.

U 30. minuti Bagarić se našao u obećavajućoj situaciji pred golom domaćina, pokušao je atraktivno petom svladati Ružića, ali vratar domaćih je bio siguran.

Nakon toga u 37. minuti Eliomar je imao najbolju priliku za Široki u dotadašnjem tijeku utakmice. Odlično ga je pronašao Marković na 10 metara od gola Čelika gdje je bio sam ali šutirao je vrlo loše preko gola.

Dvije minute nakon toga Čelik je kaznio Širokobriježane. Za vodstvo 1:0 pogodio je njihov najbolji igrač Anel Dedić, nakon vrlo dobre akcije zeničke momčadi. Loptu mu je na 18 metara ostavio Grahovac, a Dedić je prizemnom loptom pogodio uz samu vratnicu Bilobrka što je bilo neobranjivo za njega.

U 43. minuta Jamak je skoro pogodio iz udarca iz kuta, ali obrana “Plavo-bijelih” je uspjela to spriječiti. A za kraj prvog poluvremena Čabraja je šutirao iz dobre pozicije, ali lopta je otišla pored gola.

Odmah na početku drugog poluvremena, trener gostiju Sedloski je napravio dvije izmjene. U igru su ušli Kvesić i Jurić koji su unijeli dosta živosti u igru Širokog, ali ipak nisu uspjeli pomoći svojoj momčadi. Ušli su umjesto vrlo loših Begonje i Eliomara.

U 55. minuti Jurić je izborio slobodni udarac za goste na rubu šesnaesterca, ali je Čabraja šutirao preko gola. Tri minute kasnije Jurić se ponovno našao u velikoj prilici, kad je vrataru Ružiću lopta iznenada ispala iz ruku nakon ubačaja Ćorića, ali je Vrhovac očistio. Odmah nakon toga sjajno ubacuje Kvesić s desne strane, Bagarić dobro šutira glavom, ali vratar Ružić izbacuje loptu iznad svojih vrata.

Široki je imao apsolutnu dominaciju u drugom poluvremenu. U 65. minuti ponovno Čabraja šutira s nekih 25 metara, ali lopta je “prozujala” preko gola. Ipak u 67. minuti Čelik je izveo odličan kontra napad, Okić je ušao u šesnaesterac Širokog, ali ponovno Bilobrk na visini zadatka. Dvije minute kasnije Kvesić je odlično pokušao iz okreta, nakon ubačaja Ćorića, ali Ružić ponovno brani.

U 78. minuti nevjerojatan promašaj Bagarića. Ružiću je ponovno ispala lopta iz ruku nakon oštrog ubačaja Ćorića s desne strane, lli Bagarić je loptu poslao loptu kraj gola, makar je imao prazna vrata pred sobom. Zaista nevjerojatan promašaj.

I onda kad je sve izgledalo izgubljeno za “Plavo-bijele”, Matić je sjajno pogodio glavom nakon odličnog ubačaja Markovića s lijeve strane, pa se Širokobriježani vraćaju kući sa osvojenim bodom u utakmici gdje su po svemu prikazanom zaslužili i sva tri.

Utakmicom između Čelika i Širokog Brijega kompletirano je 14. kolo Premijer lige, a u nedjelju ranije odigrana je još jedna utakmica u ovom kolu. To je utakmica u Krupi na Vrbasu između domaće Krupe i bjeljinskog Radnika, u kojoj nije bilo pogodaka.

Sedloski: “Mislim da je neodlučen rezultat na kraju i realan”

ČELIK: Ružić, Livaja, Bevab, Miletić, Vrhovac, Faustin, Jamak, Grahovac, Dedić, Okić, Dilaver

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Ćorić, Kovačić, Perković, Marković, Matić, Begonja, Marić, Eliomar, Čabraja, Bagarić.