Mandžukić strijelac u "sedmici" Bayerna, zabio i Ibišević

Nogometaši Bayerna nastavili su s “teroriziranjem” protivnika u Bundesligi.

U susretu 15. kola Bayern je na gostovanju u Bremenu pobijedio Werder sa 7:0 i učvrstio se na čelu tabele. Bayern je poveo u 21. minuti autogolom Lukimya-Mulogotija, a do kraja poluvremena u strijelce su se upisali Van Buyten (27.) i Ribery (38.).

U nastavku susreta Bavarci su postigli još četiri pogotka, a strijelci su bili Mandžukić (60.), Müller (69.), Ribery (83.) i Götze (90.).

[youtube id=”TJ3K29GKC2o” width=”600″ height=”350″]

Pobjedu je ostvario i Stuttgart koji je savladao Hannover sa 4:2, a strijelac jednog pogotka bio je Vedad Ibišević. Stuttgart je poveo u 13. minuti golom Harnika, a izjednačio je Sobiech u 28. minuti. Gosti su poveli u 31. minuti golom Sané, a bh. reprezentativac Ibišević Stuttgartu je donio poravnanje u 33. minuti.

U drugom poluvremenu Traoré (52.) i Rausch (84.) pogodili su za pobjedu Stuttgarta.

Borussia Mönchengladbach savladala je sa 2:1 ekipu Schalkea za koju je do 81. minute igrao bh. reprezentativac Sead Kolašinac.

Hoffenheim je u gostima savladao Frankfurt sa 2:1, a bh. reprezentativac Sejad Salihović u igru je ušao u 79. minuti.