Lyon u osmini finala Kupa Francuske

Nogometaši Lyona plasirali su se u osminu finala Kupa Francuske. Lavovi su ovaj uspjeh ostvarili pobjedom na gostovanju kod Amiensa od 0:2.

Lyon je sve dileme oko pobjednika riješio u prvom poluvremenu. Prvo je u 28. minuti Dembele pogodio protivničku mrežu za prednost od 0:1, a sedam minuta kasnije Dubois je povećao prednost na 0:2.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Lyon je ostao bez Marcala, koji je dobio direktan crveni karton, ali to domaćim nije previše pomoglo.

Amiens nije u nastavku napravio gotovo ništa. Lyon je bez većih problema završio posao u ovom susretu i ostvario je plasman među 16 najboljih ekipa u Kupu Francuske, piše Sportsport.ba.

U narednoj fazi natjecanja Lyon će imati još jedno gostovanje i to kod ekipe Guingampa.