Chelsea nakon penala izbacio Tottenham

Nogometaši Chelseaja plasirali su se u finale engleskog Liga kupa nakon što su u četvrtak u uzvratnoj polufinalnoj utakmici poslije boljeg izvođenja penala eliminirali Tottenham.

Prije dva tjedna u prvoj utakmici polufinala Tottenham je kod kuće slavio sa 1:0, a Chelsea je u uzvratu na Stamford Bridgeu to nadmašio već u prvom poluvremenu golovima N’Golo Kantéa (27) i Edena Hazarda (38).

No, napadač Spursa Llorente je u 50. minuti smanjio zaostatak na 1:2, a takav je rezultat ostao i nakon isteka 90 minuta, pa su o pobjedniku odlučivali penali, a tu su više prisebnosti imali igrači Chelseaja.

Kod Chelseaja svi izvođači su bili precizni, Willian, Azpilicueta, Jorginho i David Luiz, a kod Tottenhama Eric Dier je pucao iznad prečke, a udarac Lucasa Moure obranio je vratar Kepa Arrizabalaga. Hrvatski veznjak Mateo Kovačić igrao je za Chelsea od 81. minute.

Chelsea će u finalu 24. veljače igrati protiv Manchester Cityja, koji je uvjerljivo eliminirao trećeligaša Burton Albion.